• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Questing, czyli poznajemy miasto przy pomocy rymów i zagadek. Nagrodą jest skarb

22 stycznia 2021

Pięć ścieżek questingowych powstało w ramach projektu „Radom atrakcyjny turystycznie”, finansowanego z Budżetu Obywatelskiego. Questing to forma edukacyjnej gry terenowej, pozwalającej  poznać często zapomniane miejsca. Oprowadza po nich przy pomocy rymów i zagadek.

Jedne ze szlaków to Radomski Czerwiec'76

 

Celem przygody jest odkrycie ukrytego skarbu, a tym samym poznanie dziedzictwa miejsca, jego zapomnianych legend, podań i historii.

- Questing to bardzo ciekawe połączenie edukacji i zabawy. Dla wielu osób może to być świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu. Pozwala odkryć ciekawe miejsca i ciekawe historie, o których nie wszyscy wiedzą. Zachęcamy do poznawania Radomia zarówno samych mieszkańców miasta, jak i naszych gości – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Fundacja Questingu opracowała dla Radomia pięć szlaków: „Symbole przemysłowego Radomia”, „Moje życie, mój Radom – historia pewnego malarza”, „Radomskie Planty”, „Radomski Czerwiec ’76” oraz „Wojenny Radom”. Teksty trzech pierwszych questów zostały napisane wierszem, a pozostałe – wierszowaną prozą. Do przebycia poszczególnych ścieżek potrzeba co najmniej 35 minut. Każdorazowo nagrodą w queście (tzw. skarbem) jest obiekt w terenie, który należy przerysować na kartę questu.

Scenariusze wszystkich questów w języku polskim i angielskim można pobrać w wersji elektronicznej tutajhttp://questing.pl/wybierz-sie-z-nami-do-radomia/ lub w formie drukowanej w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Rwańskiej 16 oraz przy pl. Dworcowym 2.

Projekt został zrealizowany we współpracy Fundacji Questingu, urzędu miejskiego oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

kat

Źródło: UM Radom

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *