Radny PiS potrącił nastolatki na przejściu dla pieszych. Teraz odpowie za to przed sądem

1 września 2022

Akt oskarżenia przeciwko radnemu Prawa i Sprawiedliwości Piotrowi Kotwickiemu (zgodził się na podawanie nazwiska) skierowała do sądu Prokuratura Rejonowa Radom-Wschód. Zarzuca mu spowodowanie wypadku drogowego, którego następstwem był ciężki uszczerbek na zdrowiu jednej osoby.

 

fot. archiwum (Sebastian Pawłowski)

 

- 31 sierpnia Prokuratura Rejonowa Radom-Wschód skierowała do Sądu Rejonowego w Radomiu akt oskarżenia przeciwko oskarżonemu, któremu został postawiony zarzut związany z wypadkiem drogowym w komunikacji, w wyniku którego osoba doznała ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Do zdarzenia doszło na ulicy Warszawskiej - mówi prokurator Małgorzata Witkowska z Prokuratury Rejonowej Radom-Wschód. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Biegły ustalił, że kierowca skody jechał z prędkością nie mniejszą niż 85 km na godz. Nie był pod wpływem alkoholu ani środków odurzających. Przyznał się do popełnienia czynu.

Potrącił cztery nastolatki

Do wypadku doszło 4 marca na "zebrze" przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Kopalnianej w Radomiu. Kierowca potrącił tam cztery nastolatki w wieku od 14 do 15 lat, które prawidłowo przekraczały oznakowane przejście dla pieszych. - Jedna z nastolatek doznała obrażeń ciała w postaci złamania kości śródstopia, natomiast druga urazu czaszkowo-mózgowo-twarzowego, który stanowi chorobę realnie zagrażającą życiu - ocenili śledczy. Najbardziej poszkodowana dziewczyna w stanie ciężkim została przewieziona do szpitala, gdzie przeszła natychmiastową operację neurochirurgiczną.

Jak się okazało, kierowcą skody był Piotr Kotwicki, radny Prawa i Sprawiedliwości. Prokuratura postawiła mu zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym. Śledczy sprawdzili również centralną bazę kierowców, którzy byli karani za wykroczenia drogowe. Znaleźli informację, że Piotr Kotwicki był kilkukrotnie karany mandatami za naruszenie przepisów o ruchu drogowym, w tym dwukrotnie zatrzymywano mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy za przekroczenie dozwolonej prędkości.

bdb

 

 

 

 

 

 

Tags