• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Radom letnią stolicą jazzu. Koncerty nad zalewem na Borkach i w parkowej muszli

17 sierpnia 2018

Café Jazz Festival odbedzie się w weekend w Radomiu. To trzecia edycja Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego, imprezy, która w ubiegłym roku okazała się niemałym sukcesem i zaostrzyła apetyty na więcej. W tym roku koncerty zaplanowano nad zalewem na Borkach, a pieczę nad organizacją sprawuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

 

Screenshot_2018-08-17 Startuje Café Jazz Festival

Materiały prasowe (UM Radom)

 

Café Jazz Festiwal zainauguruje dzisiaj, 17 sierpnia, wspaniała parada nowoorleańska w centrum Radomia. Takiego barwnego, muzycznego pochodu jeszcze ponoć nie było. Nad zalewem na Borkach zaplanowano koncerty, a w nocy szalone jam session z udziałem muzyków występujących na scenie głównej. Program III edycji Café Jazz Festival wzbogacił się też o atrakcyjny konkurs wokalistów i instrumentalistów jazzowych, którzy będą rywalizować o nagrodę „Jazzowej Kawiarki”.

Festiwalowi w tym roku będzie towarzyszyć także Międzynarodowy Zlot Kamperów. Przyjedzie około 150 ekip m.in. z Niemiec, Szwecji, Białorusi, Czech. Będzie je można podziwiać w miasteczku festiwalowym, które stanie nad zalewem na Borkach. Miłośnicy kamperów chętnie odpowiedzą na pytania i oprowadzą po swoich „domach na kółkach”.

 

PROGRAM

Piątek, 17 sierpnia

15.00 – Muszla Koncertowa w Parku Kościuszki – koncert RB DIXIE FIVE – prowadzący Andrzej Śmigielski.

ok. 16.15 – Parada Nowoorleańska w Centrum Radomia (zespół prowadzący RB DIXIE FIVE) z udziałem uczestników festiwalu i publiczności.

18 – Scena Festiwalowa nad zalewem na Borkach – Konkurs Festiwalowy o nagrodę „Jazzowa Kawiarka” Sekcja akompaniująca: W. Groborz, A. Zielak, B. Kulik – prowadzący Andrzej Śmigielski.

19.00 – Oficjalne otwarcie festiwalu; koncert laureata konkursu 2017 (Eryk Likowski), Asocjacja Hagaw, Swing Workshop Wojtka Kamińskiego (40-lecie zespołu), wręczenie nagrody Stowarzyszenia Cafe Jazz Festival.

22.00 – The Carling Family (Szwecja) – prowadzący Robert Janowski.

24.00  – ogłoszenie wyników konkursu, Jam Session – zespół prowadzący Asocjacja Hagaw – prowadzący Andrzej Śmigielski.

 

Sobota, 18 sierpnia

14.00 – Muszla Koncertowa w parku Kościuszki – Koncert – Enerjazzer – prowadzący Andrzej Śmigielski.

19.00-  Scena Festiwalowa nad zalewem na Borkach koncert główny – prowadzący Paweł Sztompke; laureat konkursu o „Jazzową Kawiarkę” 2018, Boba Jazz Band & Janusz Szrom, Jazmosfera (Anglia & Polska), wręczenie nagrody Stowarzyszenia Cafe Jazz Festival.

22.00 – Stanley Brekenrigde (USA])& JBBO – prowadzący Andrzej Śmigielski.

ok. 24.00 – Jam Session – zespół prowadzący Boba Jazz Band.

 

Niedziela, 19 sierpnia

10.00 – Scena Festiwalowa nad zalewem Borki – Big Band Jazz Combo Volta – prowadzący Andrzej Śmigielski.

ok. 12.00 – zamknięcie festiwalu.

Tags

Dodaj komentarz