• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Radom najpiękniej świecił w święta. Teraz skorzystają na tym organizacje pozarządowe

20 marca 2018

Sprzęt AGD warty 10 tys. zł trafił do czterech radomskich organizacji pozarządowych. Nagrody ufundowała firma Energa za zwycięstwo Radomia w etapie wojewódzkim IX edycji plebiscytu „Świeć się z Energą” na najpiękniejszą iluminację świąteczną.

 

energa

 

– Już po raz drugi okazało się, że radomianie są dumni ze świątecznej iluminacji, którą mieli okazję oglądać na ulicy Żeromskiego. Miejsce, które zajęliśmy w plebiscycie udowadnia, że mamy jedną z najpiękniejszych iluminacji świątecznych w Polsce. To sukces, dzięki któremu kolejne organizacje pozarządowe otrzymają sprzęt AGD. Mam nadzieję, że będzie on dobrze służył – mówił prezydent Radomia Radosław Witkowski podczas uroczystego przekazywania sprzętu. A otrzymają go: Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Przyjaźni”, Hospicjum Królowej Apostołów, Oratoryjne Stowarzyszenie „Radość” oraz Stowarzyszenie Radomski Czerwiec ’76.

– Pierwsze miejsce w województwie i ósme w kraju to świetny wynik. W dziewiątej edycji plebiscytu wystartowały 143 miasta, także konkurencja była przeogromna i bardzo się cieszę, że to Radom pokonując większe ośrodki w województwie, jak chociażby Warszawę, znowu się będzie cieszył tymi nagrodami – podkreślał Filip Chojnacki z Grupy Energa.

Podstawowym celem konkursu jest niesienie pomocy potrzebującym i aktywizowanie społeczności lokalnych.

– Bardzo się cieszę, że piękno i dobro poszło w parze. Pięknie mieliśmy na Żeromskiego, a teraz to przyniosło dobro, bo ten sprzęt trafi w ręce osób, które będą wiedziały, co z nim zrobić i ułatwi im codzienną działalność. Przede wszystkim dziękujemy radomianom, którzy się mocno zaangażowali w akcję i już dziś zachęcamy, żeby w przyszłym roku jeszcze mocniej włączyli się w głosowanie, bo może tego sprzętu do Radomia trafi jeszcze więcej –zaznaczył Mateusz Tyczyński, dyrektor Kancelarii Prezydenta.

Źródło: UM Radom

Tags

Dodaj komentarz