Radom rozbłyśnie świątecznymi dekoracjami na początku grudnia. Na deptaku już montują świetlny tunel

23 listopada 2023

Radomianie już się do niego przyzwyczaili, ale cały czas jest to najbardziej oryginalna, świetlna dekoracja  w mieście. Zakład Usług Komunalnych właśnie od instalacji tunelu na odcinku ul. Żeromskiego od pl. Corazziego do ul. Moniuszki rozpoczął prace przy przedświątecznym wizerunku deptaka.

 

fot. Łukasz Wójcik/UM Radom

 

Konstrukcja mierzy 100 m i zawiera tysiące światełek, których umieszczenie i rozlokowanie zajmuje sporo czasu. Stąd to wyprzedzenie, tak aby dekoracja była gotowa w okolicach 6 grudnia, kiedy jest zazwyczaj, razem z pozostałymi ozdobami "odpalana". Lampki są energooszczędne, zużycie prądu będzie porównywalne do poboru przez uliczne latarnie w tej części Żeromskiego. Bo tunel ma być świąteczną ozdobą, ale też oświetleniem tej części deptaka.

Do 6 grudnia mają być również gotowe inne dekoracje w tej części Radomia. Na placu Corazziego, jak co roku staną figury Mikołaja na motocyklu, misia z prezentem, karety, bombki oraz napis "I Love Radom".

W grudniu, a zwłaszcza w okresie Bożego Narodzenia tę część Radomia mieszkańcy odwiedzają bardzo często. Przychodzą tu całe rodziny, by nie tylko nacieszyć się widokiem kolorowych lampek, ale także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

kat

 

Tags