Radom stara się o pieniądze z budżetu państwa na rozbudowę SOR. Potrzeba na to 35 mln zł

21 lipca 2022

Miasto wystąpiło z wnioskiem do wojewody o dofinansowanie z budżetu państwa rozbudowy SOR. w oraz budowy dróg wewnętrznych. – Chcielibyśmy na ten cel pozyskać z budżetu państwa 35 mln zł – zapowiada wiceprezydent  Jerzy Zawodnik.

 
 

fot. Łukasz Wójcik

 
 
 
Wadze Radomia od dawna zapowiadają, że będą rozbudowywać Szpitalny Oddział Ratunkowy przy RSS. Obecny jest niefunkcjonalny, nie pozwała na przyjmowanie pacjentów w godnych warunkach oraz nie stwarza ich dla pracowników.
 
SOR każdego roku przyjmuje kilkadziesiąt tysięcy pacjentów z Radomia i regionu. - Dlatego chcemy, aby byli leczeni w komfortowych warunkach w nowoczesnym obiekcie. Chcielibyśmy na ten cel pozyskać z budżetu państwa 35 mln zł. W naszym budżecie na tę inwestycję mamy zabezpieczonych 8 mln zł. Posiadamy też pełną dokumentację rozbudowy SOR-u - wyjaśnia wiceprezydent.
 
W pierwszym etapie nastąpi rozbudowa w systemie modułowym wschodniej części oddziału, w której będą zlokalizowane sale zabiegowe, obserwacyjne, sala intensywnego nadzoru, ciepła sień i izolatka. Kolejnym etapem będzie wykonanie tymczasowej zabudowy kontenerowej w celu zapewnienia możliwości poprawnego funkcjonowania SOR-u. W tymczasowych obiektach będą zlokalizowane m.in. pomieszczenia konsultacyjne, gabinety zabiegowe oraz poczekalnia. 
 
- W następnym etapie zostanie dokonana rozbiórka istniejącej zabudowy oddziału SOR, wykonanie nowej zabudowy modułowej i scalenie nowo powstałego obiektu z już działającym SOR-em. Tymczasowe budynki kontenerowe zostaną zdemontowane. Liczymy, że uda się pozyskać dofinansowanie i w 2025 roku radomianie i mieszkańcy ziemi radomskiej będą mogli w pełni korzystać z nowoczesnego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego - zaznacza Jerzy Zawodnik.
 
kat, bdb
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tags