• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kultura

W niedzielę w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku w niedzielę, 22 września, w godzinach 12 – 16 odbędzie się międzynarodowe sympozjum „Magdalena Abakanowicz. Sztuka i życie” oraz zwiedzanie wystawy „W przestrzeni Magdaleny Abakanowicz”.

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zaprasza dzisiaj, 20 września, o godz. 20 na koncert zespołu Santabarbara. W roli supportu zagra Mijagi. Wydarzenie odbędzie się na tarasie.

Klub Dobrego Filmu w Resursie zaprasza dzisiaj, 18 września, na hiszpański dramat w reżyserii Iciara Bollaina pt. „Yuli”. Seanse o godz. 12 i 18.

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza dzisiaj, 13 września, o godz. 18 na wernisaż wystawy „Sztuka Drzewnej”. Prezentuje ona wyroby z drewna powstałe w Szkole Drzewnej i Leśnej w Garbatce-Letnisku, która od ponad 70 lat z kształci w zakresie technologii drewna i wyrobów stolarskich.

Dzisiaj, 13 września, kolejna edycja nocnego spotkania ze sztuką, tym razem w Starym Ogrodzie, który zamieni się w Tajemniczy Ogród. Jego tematyka będzie krążyć wokół upiorów, zjaw, postaci z horrorów, demonów i wszystkiego, co tajemnicze, mroczne, pierwotne. Amfiteatr i Stowarzyszenie Droga Mleczna zapraszają na Radom aRt Night.

Klub Dobrego Filmu w Resursie w ramach cyklu „Drogowskazy”, zaprasza dzisiaj, 11 września, na hiszpański film dokumentalny w reżyserii Jose Marii Zavala pt. „Tajemnica Ojca Pio”. Seanse o godz. 12 i 18.

13 września Teatr Powszechny zainauguruje nowy sezon artystyczny. I chociaż dyrekcję radomskiej sceny objęła nowa dyrektor, Małgorzata Potocka, to w najbliższych miesiącach widzowie będą mogli oglądać spektakle przygotowane jeszcze przez jej poprzednika, Zbigniewa Rybkę.

Muzeum im. Jacka Malczewskiego zaprasza w niedzielę, 8 września, na inaugurację wystawy „Trzy razy przez lewe ramię”, podczas której odbędzie się: oprowadzanie kuratorskie o godz. 12 i 15, warsztaty „Ptaki szczęścia” o godz. 13 i 16. Przyszłość wywróży wam Cyganka.

W sobotę, 7 września, o godz. 19 na plenerowej scenie w parku przy ul. Łąkowej zagra zespół Carrantohill. Będzie to zakończenie tegorocznej „Sceny letniej” i ostatni plenerowy koncert wakacji organizowany przez MOK „Amfiteatr”.

Łaźnia zaprasza dzisiaj, 6 września, o godz. 18 do swojej siedziby przy ul. Żeromskiego 56 na koncert zespołu Romantic Fellas. Wstęp wolny.