• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kultura

Galeria „Resursa” zaprasza w piątek, 28 kwietnia, o godz. 18 na otwarcie wspólnej wystawy grafiki autorstwa Marii Sękowskiej z Lublina i malarstwa Zhang Biyun z Hangzhou (Chiny), zatytułowanej „Ślady Słońca”.

Kryzys małżeński. By ratować związek ona wynajmuje pokój w luksusowym hotelu i kupuje poradnik „Seks dla opornych”. Zaprasza jego… Co będzie dalej? Trzeba samemu zobaczyć. Premiera spektaklu o tym samym tytule, co „podręcznik” w sobotę, 29 kwietnia, o godz. 19 w Teatrze Powszechnym.

Zespół Szkół Muzycznych zaprasza w czwartek, 27 kwietnia, o godz. 12 do swojej siedziby na koncert w ramach programu Muzyka Naszych Czasów. W programie kompozycje współczesnych twórców w wykonaniu młodych artystów. Wstęp wolny.

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej, zdobywczyni największej nagrody muzycznej na świecie Grammy Award 2014 w kategorii „Najlepszy album dużego zespołu jazzowego” za płytę „Night in Calisia” zagra w sobotę, 29 kwietnia, o godz. 18 dla radomian.

Dwa odmienne, ale warte obejrzenia filmy dzisiaj, 26 kwietnia, w Resursie i Heliosie. W Klubie Dobrego Filmu francuski film biograficzny w reżyserii Lisy Azuelos „Dalida. Skazana na miłość”, a w Kinie Konesera „Captain Fantastic”.

„Frontem, z profilu, w trzech czwartych” – taki intrygujący tytuł nosi wystawa fotografii z kartotek policyjnych 20-lecia międzywojennego ze zbiorów Jacka Dehnela. Pisarz pokazuje ja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w ramach Radomskiej Wiosny Literackiej.

W związku z ogromnym zainteresowaniem koncertem Jana Ptaszyna Wróblewskiego zaplanowanym na 28 kwietnia (piątek, godz. 19) organizatorzy zwiększają pulę biletów i przenoszą występ ze Sceny Obozisko do „Kawiarni Artystycznej”.

Od dzisiaj (poniedziałek, 24 kwietnia) przez kolejne trzy dni trwa 40. Radomska Wiosna Literacka. Tym razem ma w swej nazwie dopisek „kryminalna”. Organizator – Miejska Biblioteka Publiczna zachęca w ten sposób do lepszego poznania polskiej literatury kryminalnej.

Parafia ewangelicko augsburska zaprasza w sobotę, 22 kwietnia o godz. 16 na Koncert Wiosenny z udziałem zespołów chóralnych z Warszawy i Radomia. W programie m.in. pieśni pasyjne i wielkanocne. Wstęp wolny.

Muzeum Witolda Gombrowicza zaprasza w niedzielę, 23 kwietnia o godz. 19 na na wyjątkowy projekt muzyczny: koncert jazzowy połączony z wierszami Krystyny Miłobędzkiej, w mistrzowskiej interpretacji Jana Peszka.