• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kultura

Do 15 kwietnia można zgłaszać się do udziału w warsztatach artystyczno-multimedialnych „Na musicalowo” organizowanych prze Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia. Efektem kilkumiesięcznej pracy ma być filmowy musical z premierą w kinie Elektrowni.

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza 3 kwietnia o godz.18 na kolejne spotkanie – teraz tylko online – z cyklu Wieczór z gwiazdą. Tym razem gościem będzie Marta Lipińska, polska aktorka teatralna, radiowa, filmowa i telewizyjna.

Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu podejmuje się wydawania rocznika naukowego. Będzie to jedyne czasopismo naukowe w mieście. Poświęcone będzie m.in. historii sztuki dawnej, sztuce nieprofesjonalnej, historii i archeologii. Pierwszy numer pisma ukaże się pod koniec tego roku.

Pamiętnik Bronisławy Malczewskiej – siostry malarza trafił do kolekcji Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Zakupiony został na aukcji w warszawskim Domu Aukcyjnym Artessia za 32 tys. 200 zł. Pieniądze na ten cel przeznaczył samorząd województwa mazowieckiego.

Dzisiaj, 10 marca, o godz. 12 na tarasie Elektrowni zostanie udostępniona rzeźba Marii Koras „Tańcz”.. Podstawą jest mechanizm nawiązujący do pozytywki. Ruchomy obiekt będzie można oglądać przez kilka miesięcy.

Kino studyjne w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza dzisiaj, 8 marca o godz. 20 na projekcję w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Widzowie obejrzą film „Słudzy” w reżyserii Ivana Ostrochovsky’ego.

Łaźnia zaprasza dzisiaj, 5 marca o godz. 18 na otwarcie wystawy „Nieznaczności” Mateusza Pawełczyka. Wernisaż odbędzie się w Galeria Sztuki pryz ul. Traugutta 31/33.

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza dzisiaj, 5 marca na wernisaż dwóch dwóch wystaw: „Otchłanie i labirynty” Sławomira Marca (godz.17.30) i „Piękno idei” Ryszarda Waśki (godz. 18).

„Nie tylko dla kobiet” – takie hasło przyświeca najbliższemu koncertowi Radomskiej Orkiestry Kameralnej z okazji… Międzynarodowego Dnia Kobiet. W roli solistów wiolonczeliści. Artyści zapraszają w sobotę, 6 marca o godz. 18.

Ubiegłoroczny zdobywca Nagrody Literackiej Nike, Radek Rak, będzie gościem spotkania on-line, na które zaprasza Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Z pisarzem będzie rozmawiała Anna Spólna. Transmisja na żywo odbędzie się w środę o godz. 18.