• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kultura

Galeria „Resursa” zaprasza dzisiaj, 21 września, o godz. 18. na otwarcie wystawy malarstwa Katarzyny Podniesińskiej z Krakowa. Artystka ma na swoim koncie pokaźny dorobek twórczy.

Do oglądania dwóch wystaw zaprasza Łaźnia. Dzisiaj, 21 września, o godz. 18, w galerii przy ul.Traugutta 31/33 z okazji 20-lecia twórczości artystycznej Lidii Ziemińskiej zaplanowano wernisaż ekspozycji „Podróż w czasie”. W siedzibie przy ul. Żeromskiego 56 można natomiast oglądać prace Łukasza Fałdrowicza.

W piątek, 21 września, o godz.17 kolejny w tym roku występ Radomskiej Orkiestry Wojskowej. W muszli koncertowej w parku Kościuszki zabrzmi muzyka rozrywkowa polska i zagraniczna, filmowa oraz utwory – niespodzianki.

Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” zaprasza dzisiaj, 20 września, o godz. 19 na koncert Zuzanny Mroczek. Wieczór pn. „Piosenka literacka z nutką folku”. Spotkanie odbędzie się „Pod 13″ w Amfiteatrze, w dawnej garderobie gwiazd (ul. Parkowa 1).

Klub Dobrego Filmu w Resursie zaprasza dzisiaj, 19 września, na izraelski dramat w reżyserii Samuela Maoza pt. „Fokstrot”. Seanse o godz. 12 i 18.

Kino w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza dzisiaj, 17 września o godz. 20, na projekcję filmu „Zama” w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego.

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza na kolejny pokaz z cyklu Sztuka na Ekranie. Projekcja filmu „Hitler kontra Picasso i reszta” odbędzie się w niedzielę, 16 września, o godz. 16.

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza w sobotę, 15 września, o godz. 20 na koncert zespołu Komornicy. Koncert odbędzie się z okazji Światowego Dnia Bluesa, który przypada w dzień urodzin legendarnego B.B. Kinga.

Dwiema premierami – w najbliższy piątek i niedzielę – Teatr Powszechny rozpoczyna kolejny sezon artystyczny. Na początek zobaczymy na scenie kameralnej „Napis”, a najmłodsi widzowie poznają bohaterów „Daszeńki”. Październik upłynie pod znakiem Festiwalu Gombrowiczowskiego.

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza w piątek, 14 września, o godz. 17 na otwarcie wystawy Leszka Lewandowskiego „Tańcząc w ciemnościach”. Artysta jest absolwentem katowickiego Wydziału Grafiki ASP w Krakowie, kuratorem, animatorem życia kulturalnego z zakresu sztuki alternatywnej Bytomia, Katowic i Jaworzna.