• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kultura

Teatr Powszechny zaprasza w sobotę, 4 kwietnia, o godz. 19 na premierę online spektaklu „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza w reżyserii Aliny Moś-Kerger. Przedstawienie będzie można obejrzeć na kanale YouTube teatru.

Nie wiesz jak zagospodarować wieczory w domu? Skorzystaj z propozycji Teatru Powszechnego. Jego aktorzy czytają w internecie opowiadania radomskich autorów.

W Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce można oglądać wystawę „Z kliszą w oku. Fotograficy powiatu grójeckiego”. Ekspozycja realizowana w cyklu „Nasze historie”, w którym placówka stara się promować twórczość uzdolnionych mieszkańców regionu.

Łaźnia (ul. Żeromskiego 56) zaprasza w niedzielę, 8 marca o godz. 17 na wieczór artystyczny pt. Portret kobiecy. Wystąpią Izabela Brejtkop i Monika Świostek.

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza dzisiaj, 6 marca, o godz. 18 na wystawę Grzegorza Kwietnia pt. „Malarstwo”. Ekspozycja zawiera wybór obrazów powstałych na przestrzeni kilkudziesięciu lat i jest okazją do prześledzenia kierunku rozwoju twórczości artysty.

Łaźnia zaprasza dzisiaj, 6 marca, o godz. 18 na wernisaż wystawy „Malarstwo na tkaninie – batik, shibori”. Prezentowane prace malarskie w technice batiku i shibori czerpią z tradycji dekorowania tkanin – bogatego dziedzictwa sztuki Dalekiego Wschodu.

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza dzisiaj, 6 lutego, o godz. 15 na otwarcie muralu Bartka Jarmolińskiego, „Czuły Barbarzyńca”. Ekspozycja w ramach projektu „Kadry pod napięciem”.

To będzie wyjątkowe doznanie – nie tylko muzyczne. Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza w sobotę, 7 lutego, o godz. 18 na… film przyrodniczy z oprawą muzyczną i lektorską na żywo. Poza ROK-em artystycznych wrażeń dostarczą: zespół doskonałych instrumentalistów oraz niezwykły gość specjalny Krystyna Czubówna.

Klub Dobrego Filmu w Resursie zaprasza dzisiaj, 4 marca, na polski dokument w reżyserii Dariusza Załuskiego pt. „Ostatnia góra”. Akcja filmu rozgrywa się podczas zimowej wyprawy na K2, drugiego najwyższego szczytu Ziemi.

Kino w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza dzisiaj, 2 marca, o godz. 18 na film „Ella Fitzgerald: Just one of Those Things”. Dokument zawiera niepublikowane wcześniej zdjęcia i nieznane wywiady.