• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kultura i Rozrywka

Kino studyjne w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza na Przegląd Filmów Rosyjskich, który odbędzie się od dzisiaj, 21 stycznia do 27 stycznia. Dzisiaj widzowie obejrzą film „Twój korepetytor” w reżyserii Antona Kołomiejecewa.

Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” zaprasza dzisiaj, 21 stycznia o godz. 18 do Kawiarni Artystycznej przy  ul. Parkowej 1 na kolejny Wieczór Opowieści. Opowiadał będzie Szymon Góralczyk z Karawany Opowieści w towarzystwie muzyczki Basi Songin.

Kolejna premiera w Teatrze Powszechnym. Tym razem widzowie obejrzą na Scenie Kameralnej sztukę „Duchy Conan Doyle’a. Dramat na zamówienie „Powszechnego” napisał Mateusz Pakuła. Reżyseruje Paweł Świątek.

Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza  w sobotę, 22 stycznia o godz.18 na koncert „Karnawał z ROK-iem – Bossa Nova Orkiestrowa. Usłyszymy największe i najpiękniejsze dzieła kompozytorów brazylijskiej bossa novy oraz samby. Dla naszych Czytelników mamy zaproszenia.

Ogólnie rzecz biorąc, gry komputerowe, gry wideo i hazard są w Polsce niemal w równym stopniu uprawiane przez mężczyzn i kobiety. Jednak w eSportach praktycznie nie ma profesjonalnych graczy. Ale to nie z powodu braku umiejętności czy mniejszego zainteresowania. Jednak sytuacja jest prawie taka sama na całym świecie. Dziś porozmawiamy o tym bardziej szczegółowo.

Dzisiaj, 18 stycznia o godz. 18 w Łaźni przy ul. Żeromskiego 56 odbędzie się wernisaż Dorocznej Wystawy Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego. W ubiegłym roku RTF obchodził jubileusz 60-lecia istnienia.

Kino studyjne w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza dzisiaj, 17 stycznia o  godz.18.15 na projekcję w ramach cyklu Dyskusyjny Klub Filmowy dokumentu „Ucieczka na srebrny glob” w reżyserii Kuby Mikurdy.

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego wspólnie z Narodowym Instytutem Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą Polonika zaprasza na bardzo ciekawą nową wystawę czasową. To podróż śladami polskiego dziedzictwa poza granicami naszego kraju.

 „Radomska Karta Kulturalna” – takie miano będzie nosić – nowa karta biblioteczna, której nazwę i wzór wybrali czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zostanie ona prowadzona w lutym w ramach obchodzonego w tym roku  jubileuszu 100-lecia radomskiej książnicy.

Resursa zaprasza w niedzielę, 16 stycznia o godz. 11 na Bajkową Niedzielę. Tym razem dla milusińskich przygotowano projekcję filmu animowanego pt. „O czym szumi las” oraz warsztaty, podczas których animatorzy nauczą dzieci tworzenia różnych form z balonów.