• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kultura

Klub Dobrego Filmu w Resursie zaprasza dzisiaj, 28 czerwca, na ostatnie przed wakacyjną przerwą seanse. Widzowie obejrzą południowokoreański film pt. „W sieci”. Ten sam obraz można także zobaczyć dzisiaj w Kinie Konesera w Heliosie.

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza w niedzielę, 25 czerwca, o godz. 16.30 na pokaz inauguracyjny cyklu Sztuka na ekranie – Święty Piotr i inne papieskie bazyliki Rzymu Ten dokumentalny film to fascynujący spacer po czterech śiatyniach Wiecznego Miasta: pw. św. Piotra, św. Jana na Lateranie, Santa Maria Maggiore (św. Marii Większej) i Św. Pawła za Murami.

To przedostatnie seanse w Klubie Dobrego Filmu w Resursie. Dzisiaj 21 czerwca, obejrzymy francuski dramat kostiumowy w reż. Stephane Brize pt. „Historia pewnego życia”. Natomiast w Kinie Konesera w Heliosie „Babilon bolszoj”.

Teatr Resursa zaprasza dzisiaj, 20 czerwca, o godz. 19 do placówki na spektakl „Kochanie, jutro zaczniemy od nowa” w reżyserii Roberta Stępniewskiego. Sztuka powstała na podstawie tekstów poetyckich i prozatorskich radomskich twórców.

We wtorek, 20 czerwca, o godz. 18 w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Pendereckiego
w Zespole Szkół Muzycznych publiczność będzie miała okazję wysłuchać ciekawego koncertu w wykonaniu młodego, znakomitego, włoskiego pianisty. Wystąpi Alessandro Riccardi.

Klub Dobrego Filmu w Resursie zaprasza dzisiaj (środa, 14 czerwca) na polski film dokumentalny w reżyserii Mariusza Pilisa oraz Dariusza Walusiaka pt. „Teraz i w godzinę śmierci”. To zapis wielomiesięcznej wyprawy filmowców w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, czy modlitwa różańcowa może zmieniać bieg historii.

Biblioteka Pedagogiczna zaprasza do oglądania połączonej wystawę prac plastycznych Anny Mirowskiej i Elżbiety Marzanny Karaś. Obie panie są związane z Pionkami. Malarstwem zainteresowały się będąc już na emeryturze.

W kameralnej przestrzeni, dawnej garderobie gwiazd – „Pod 13” – przy ul. Parkowej 1 odbędzie się dzisiaj (piątek, 9 czerwca) o godz., 18 koncert duetu elektro-punkowych eksperymentatorów, zespołu Sordina Trąb Yerycha. Będzie to ich sceniczny debiut.

Radomska Orkiestra Kameralna zagra w sobotę, 10 czerwca, o godz. 18, ostatni koncert w tym sezonie artystycznym i ostatni pod batutą Macieja Żółtowskiego, który kończy współpracę z ROK. Muzyczny wieczór nosi tytuł „Boski Mozart”. Jako solista wystąpi Adam Wodnicki (fortepian).

Czerwiec, to ostatni przedwakacyjny miesiąc, z wartościowym kinem w Resursie. W repertuarze Klubu Dobrego Filmu znalazły się cztery obrazy, w tym jeden dokumentalny produkcji polskiej, nawiązujący do przepowiedni Fatimskiej.