• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kultura

Klub Dobrego Filmu w Resursie zaprasza dzisiaj, 16 stycznia, na kazachski dramat w reżyserii Siergieja Dworcewoja pt. „Ajka”. Seanse o godz. 12 i 18.

Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza w sobotę, 19 stycznia, o godz. 18 na koncert „JAZZowy karnawał”. W wykonaniu Grzecha Piotrowskiego (saksofon), Tria jazzowego i ROK usłyszymy „Six Seasons” Grzecha Piotrowskiego.

ino w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza we wtorek, 15 stycznia, o godz. 18 na premierowy pokaz dokumentalnego filmu „Genesis 2.0”. Seans odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego.

Muzeum Witolda Gombrowicza zaprasza w niedzielę, 13 stycznia, o godzinie 17 na wystawę obrazów Janiny Blicharskiej-Linar „Portret nieoczywisty”. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu „Miejsce kultury, kultura miejscowa”.

Łaźnia zaprasza dzisiaj, 11 stycznia, o godz. 18, na Noworoczny koncert życzeń. Wystąpi Jolanta Sip z zespołem, laureatka III Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję, „Łaźnia” 1996, zdobywczyni trofeum Srebrnego Prysznica. Wstęp wolny.

Resursa zaprasza dzisiaj, 11 stycznia, o godz. 18.30 na spektakl „Aniołek” w reżyserii Roberta Stępniewskiego, na podstawie powieści Beaty Pawlak pod tym samym tytułem. Wstęp wolny.

Kuźnia Artystyczna zaprasza w niedzielę, 13 stycznia, na kolejne spotkanie pt. „Wkręć się w muzykowanie”, które jest formą rodzinnych, twórczych warsztatów. Tym razem uczestnicy udadzą się w podróż do karnawałowej Austrii.

W sobotę, 12 stycznia, o godz. 17 w Sali Koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej przy ul. Żeromskiego 53 wystąpi z premierowym spektaklem „Królowa Śniegu” zespół artystów skupionych wokół Tetiany Galitsyny, zwyciężczyni telewizyjnego programu „Mam Talent”.

Klub Dobrego Filmu w Resursie zaprasza dzisiaj, 9 stycznia, na biblijną opowieść o hebrajczyku z niezwykłym darem siły, wybrańcu Boga, który ma za zadanie wyzwolić swój lud z niewoli. Seanse o godz. 12 i 18.

Bogaty w wydarzenia tydzień w Miejskiej Bibliotece Publicznej: przede wszystkim wystawy, w tym fotograficzna (o sile bieli w tej dziedzinie sztuki), oraz spotkania. Część z nich jest przeznaczona dla młodzieży. Na wszystkie wstęp wolny.