• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kultura

Kino studyjne w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza dzisiaj, 25 marca, o godz. 18 na seans w Dyskusyjnym Klubie Filmowym. Na ekranie niemiecki dramat wojenny „Kapitan”, w polskiej koprodukcji, do której część zdjęć była kręcona w Wielkopolsce.

Jeden z najwybitniejszych prozaików polskich Włodzimierz Odojewski będzie bohaterem spotkania w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. W niedzielę, 24 marca, o godz. 16. 30 Anna Spólna będzie rozmawiała z Magdaleną Rabizo-Birek, autorką monografii pisarza oraz z Katarzyną Posiadałą, jego wieloletnią przyjaciółką. Fragmenty utworów Odojewskiego przeczyta Stanisław Biczysko.

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza w niedzielę, 24 marca, o godz. 12 na oprowadzanie po wystawie „Szczekał na mnie wnuk psa, który szczekał na Strzemińskiego” Andrzeja Paruzela.

Resursa zaprasza dzisiaj, 22 marca, o godz. 18.30 na spektakl Teatru „Resursa” pt. „Aniołek” w reżyserii Roberta Stępniewskiego na podstawie powieści radomianki Beaty Pawlak pod tym samym tytułem.

Na sobotni (23 marca, godz. 20) koncert Clock Machine w Kawiarni Artystycznej Amfiteatru zostały ostatnie bilety. Kto zatem ma ochotę załapać się na ich prom kosmiczny, powinien się pospieszyć!

Zespół Szkół Muzycznych oraz Towarzystwo Muzyczne w Radomiu zapraszają na koncert Muzyczne Powiewy Wiosny, który odbędzie się w sobotę, 23 marca, o godz. 17. – Pożegnajmy zimę na dobre! – zapewniają organizatorzy.

Klub Dobrego Filmu w Resursie zaprasza dzisiaj, 20 marca, na niemiecki dramat wojenny w reżyserii Roberta Schwantke pt. „Kapitan”. Seanse o godz. 12 i 18.

Kino w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza 18 marca, o godz. 18.15 na projekcje w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego dokumentu „Monument” w reżyserii Jagody Szelc.

Galeria „Resursa” zaprasza dzisiaj, 5 marca, o godz. 18 na otwarcie wystawy malarstwa Elżbiety Białaszek. Jej prace są przykładem malarstwa bardzo osobistego, osadzonego pomiędzy sztuką romantyczną, fantastyczną, a ilustracją książkową.

Łaźnia zaprasza dzisiaj, 15 marca, o godz. 19 na wystawę „Uratować od zapomnienia – zabytki techniki z kolekcji Emila Trybuła”. Ekspozycja będzie prezentowana w Galerii przy ul. Traugutta 31/33. Wstęp wolny.