• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kultura

Dzisiaj, 18 sierpnia (piątek) o godz. 18 kolejne spotkanie z jazzem w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce. Wystąpi Artur Dutkiewicz TRrio w składzie: Artur Dutkiewicz – fortepian, Michał Barański – kontrabas, Grzegorz Grzyb – perkusja.

W piątek (18 sierpnia) nad zalewem na Borkach rozpocznie się trzydniowe święto jazzu tradycyjnego – Café Jazz Festival. Jego poziom gwarantuje m.in. osoba dyrektora artystycznego – wybitnego pianisty i kompozytora Wojciecha Kamińskiego. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Kulturalny weekend w muszli koncertowej rozpoczyna się już w czwartek, 10 sierpnia, występem Teatru Piosenki z Hrubieszowa, a potem będzie: Festiwal Parkowa Fest Rock, koncert czardaszy i romantycznych ballad oraz Kino na Leżakach.

Jak w każdy weekend Łaźnia zaprasza na wydarzenia kulturalne w muszli koncertowej w parku Kościuszki. Wydarzenia muzyczne zaplanowano na piątek, sobotę i niedzielę. Usłyszymy wykonawców rockowych, zaśpiewa Olga Zalesskaya i Stan Breckenridge.

Galeria Łaźni (ul. Traugutta 31/33) zaprasza dzisiaj, 4 sierpnia, o godz. 18 na wystawę organicznych obrazów prosto z natury. „Tutti Frutii Abstract Collecion’17” to ekspozycja prac namalowanych pigmentem pozyskanym bezpośrednio z owoców i warzyw.

W ramach jubileuszowego XXX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Radom-Orońsko w pałacyku Józefa Brandta w centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku odbędzie się dzisiaj, 3 sierpnia, o godz. 18 recital Chopinowski w wykonaniu Kamila Wrony.

Łaźnia zachęca, by spędzić dwa letnie wieczory w plenerze. Dzisiaj (piątek, 28 lipca) o godz. 18 w muszli koncertowej w parku Kościuszki odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Parkowa Fest Rock 2017 Made by Łaźnia, jutro (sobota) – projekcja filmowa w ramach „Kina po zmroku”, natomiast w niedzielę usłyszymy piosenki Anny German.

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza w piątek, 28 lipca, o godz. 14 na wystawę Małgorzaty Jabłońskiej pt. „BIO”. To ekspozycja w ramach projektu Kadry pod Napięciem.

Druga edycja festiwalu Opętani Literaturą będzie dłuższa i bogatsza. Odbywające się w Radomiu i Wsoli wydarzenia rozpoczną się 2, a zakończą 10 września wręczeniem Nagrody im. Witolda Gombrowicza.

W Radomiu trwa I Międzynarodowy Konkurs Dyrygencki „Audite”. Właściwie dzisiaj (13 lipca) jest już na półmetku, ponieważ po południu, około godz. 18 nastąpi ogłoszenia listy finalistów, natomiast koncert finałowy odbędzie się w sobotę.