• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kultura

W piątek, 16 listopada, o godz. 19 w Kawiarni Artystycznej MOK „Amfiteatr” odbędzie się druga odsłona cyklu „Polski Jazz 360°”. Gościem będzie Jerzy Małek Quintet z projektem Black Sheep. Bilety po 25 zł w przedsprzedaży, po 30 zł w dniu koncertu.

Klub Dobrego Filmu w Resursie w ramach cyklu „Drogowskazy” zaprasza dzisiaj, 14 listopada, na włoski film dokumentalny pt. „Uwolnij mnie”. Seanse o godz. 12 i 18.

Resursa zaprasza dzisiaj, 8 listopada, o godz.18 na spotkanie z Wojciechem Stanem oraz prezentację fotografii artysty
pt. „Radom wczoraj i dziś. 50 lat w obiektywie Wojciecha Stana”. Jego zdjęcia znajdują się w ponad 60 publikacjach.

„Bóg, honor, synczyzna” – debata pod takim tytułem odbędzie się w Muzeum Witolda Gombrowicza w najbliższą niedzielę, 11 listopada. Poprowadzi ją Jerzy Sosnowski, a jego współrozmówcy to o. Tomasz Dostatni oraz Janusz Opryński. Tematem dyskusji będzie współczesny patriotyzm, a punktem wyjścia Gombrowiczowska opozycja Ojczyzny i Synczyzny.

Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza w sobotę, 11 listopada, o godz. 18 na koncert „Chopin, Paderewski… ” z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jako solistka wystąpi Leonora Armellini – fortepian. Zespołem dyrygować będzie Michał Dworzyński.

Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” zaprasza w piątek, 9 listopada, o godz. 20 do swojej Kawiarni Artystycznej na koncert zespołu – legendy – Świetlików. Bilety w przedsprzedaży do 8 listopada. Liczba miejsc ograniczona.

Kino w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza dzisiaj, 5 listopada, o godz. 18. 15 na pokaz w ramach DKF najlepszych polskich filmów krótkometrażowych. Wyświetlone zostaną: „Ja i mój tata”, „Nazywam się Julita”, „Baraż”, „Więzi”.

Łaźnia zaprasza dzisiaj, 5 listopada, o godz. 19 na monodram „Hamlet 24:00” – Hamlet – dwudziesta czwarta, zero zero, czyli „Hamlet o północy” według Wiliama Szekspira. Adaptacja i wykonanie Piotr Kondrat.

Łaźnia zaprasza w niedzielę, 4 listopada, o godz. 18 na koncert zapowiadający płytę z polskimi utworami XX wieku na skrzypce i fortepian pt. „Dedykacja”. Wydarzenie odbędzie się w siedzibie przy ul. Żeromskiego 56. Wstęp wolny.

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury we współpracy z Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza w piątek, 2 listopada, o godz. 20 do katedry na koncert – kantatę „Totus Tuus – CałyM Twój” w wykonaniu 80 artystów.