• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kultura

Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza w sobotę, 21 października, o godz. 18 na koncert „Kolory jesieni”. Po raz pierwszy w swojej historii ROK zagra przed publicznością… bez dyrygenta, Jako solista wystąpi Jacob Shaw – wiolonczela.

Galeria „Resursa” zaprasza dzisiaj, 20 października, o godz. 18 na otwarcie wystawy zdjęć wykonanych w technice gumy szlachetnej autorstwa artysty fotografika Przemysława Barańskiego pt. „Ściana”.

Galeria Łaźni (ul.Traugutta 31/33) zaprasza w piątek, 20 października, o godz. 18 na wernisaż wystawy „Samolubna kaligrafia” Grupy naN, czyli Alicji Panasiewicz i Adama Panasiewicza. Instalacja krakowskich twórców jest artystyczną wypowiedzią na temat własnego miejsca na planecie Ziemi, kreowania własnego Świata w oparciu o odczuwanie ciała jako centrum, pępka Świata.

MOK „Amfiteatr” zapowiada intensywny kulturalnie weekend: ostatnie w tym roku Zawirowania Radomskie, pierwszy w mieście spacer z questem i powrót cyklu „Wkręć się w teatr”! Na wydarzenia, poza teatrzykiem dla dzieci, wstęp wolny.

Klub Dobrego Filmu w Resursie zaprasza dzisiaj (środa), 18 października, na brazylijski dramat w reżyserii Laisy Bodanzky pt. „Jestem Rosa”. Seanse o godz. 12 i 18.

Andrzej Wajda zmarł rok temu. Reżyser miał rodzinne związki z Radomiem, gdzie mieszkał podczas wojny i tuż po niej. Pamiętano o nim w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, której powstanie jest jego pomysłem.

Ogromnym aplauzem przyjęła widownia premierowy spektakl „Człowieka z La Manchy” w Teatrze Powszechnym. Wystawienie musicalu w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego wybrano na jubileusz 40-lecia radomskiej sceny.

Klub Dobrego Filmu w Resursie zaprasza dzisiaj, 12 października (wyjątkowo w czwartek) na polski dramat w reżyserii Michała Węgrzyna pt. „Wściekłość”. seanse o godz. 12 i 18.

Galeria „Resursa” zaprasza dzisiaj, 11 października, o godz. 18 na otwarcie wystawy znanego radomskiego fotografika Wojciecha Stana pt. „Polskie Benedyktynki Mniszki”. Ekspozycja została zorganizowana w ramach „Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej”.

Kino przy MCSW „Elektrownia” zaprasza dzisiaj (9 października) o godz. 20.15 do Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Tym razem wyświetlony zostanie dramat „Sława”, zdobywca głównych nagród podczas międzynarodowych festiwali w Locarno, Luksemburgu i Dublinie.