• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kultura

Masz pomysł na scenariusz filmowy? Podczas tegorocznego Kameralnego Lata odbędą się w Radomiu międzynarodowe warsztaty w ramach programu edukacji filmowej. Do udziału można zgłaszać się do 11 czerwca.

Dyskusyjny Klub Filmowy działający przy kinie w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” dzisiaj, 21 maja, o godz. 20 na premierowy pokaz obrazu „Zimowi bracia”.

Galeria „Resursa” zaprasza dzisiaj, 18 maja, o godz. 18 na na otwarcie wystawy malarstwa Jerzego Cicheckiego zatytułowanej „Symbol i metafora”. Artysta specjalizuje się w malarstwie sztalugowym, używając tradycyjnych technik malarskich.

19 maja to data, której nie można przegapić. Radomskie instytucje przygotowały na Noc Muzeów atrakcyjne programy. Otwarte będą nie tylko placówki kultury, ale także straż pożarna i – po raz pierwszy – nowy gmach sądów przy ul. Warszawskiej.

Dwa big bandy jednocześnie na scenie, soliści, wokaliści oraz wspólne muzykowanie z publicznością po koncercie to znak rozpoznawczy Radomskiej Bitwy Big Bandów, która odbędzie się w piątek, 18 maja o godz. 18 w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Pendereckiego w Zespole Szkół Muzycznych.

Tej szczególnej nocy z 19 na 20 maja odwiedzający Muzeum im. Jacka Malczewskiego będą poszukiwać piękna. Taki tytuł nosi wiodąca wystawa tegorocznej Nocy Muzeów, której otwarcie zaplanowano na godz. 20, ale nie zabraknie także innych atrakcji.

Noc w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli tradycyjnie odbędzie się w piątek poprzedzający akcję ogólnopolską, czyli 18 maja. W programie czytanie „Dzienników” mistrza i koncert zespołu Hańba!. Wydarzenia w plenerze, organizatorzy zapewniają bezpłatny dojazd.

Ponad 100 obrazów jednego z najwybitniejszych polskich malarzy, Wojciecha Fangora, pokaże na najnowszej wystawie Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”. Wernisaż ekspozycji pt. „Optyczne wibracje” odbędzie się w piątek, 18 maja, o godz. 17.

Ostatnia w tym sezonie premiera w Teatrze Powszechnym będzie przeznaczona dla najmłodszych widzów. W niedzielę, 13 maja, o godz. 13 na Scenie Fraszka obejrzą oni bajkę „O Krokodylu i Królu Daktylu” w reżyserii Laury Słabińskiej.

W piątek, 11 maja, o godz. 20 w „Kawiarni Artystycznej” będzie poetycko, trochę somnambulicznie, elektronicznie, ambientowo, na pewno niezwykle klimatycznie. Wokalista i kompozytor, Błażej Król, promować będzie swoją najnowszą płytę „Przewijanie na podglądzie”.