• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kultura

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza w czwartek, 23 maja, o godz. 19 na kolejne spotkanie z cyklu Wieczory z Gwiazdą. Tym razem gościem będzie Jan Nowicki.

Dzisiaj, 17 maja, o godz. 18 w Zespole Szkół Muzycznych odbędzie się koncert jazzowo-rozrywkowy, w którym wystąpią: Big Band ZSM Radom pod kierunkiem Dariusza Krajewskiego, sekcja wokalna pod kierunkiem Piotra Markowskiego oraz zespoły jazzowe pracujące pod kierunkiem Bartosza Szeteli.

Dwie wystawy otwiera w piątek, 17 maja, o godz. 17 Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”. Swoje prace zaprezentują Marcin Berdyszak („Pozornie niekonieczne”) i Tomasz Drewicz („Komfort termiczny”).

Klub Dobrego Filmu w Resursie zaprasza dzisiaj, 15 maja, na argentyńsko-izraelski dramat w reżyserii Daniela Najensona pt. „Nieczyści”. Seanse o godz. 12 i 18.

Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza w sobotę, 18 maja, o godz. 18 na koncert pt. „Maximus”. Na fortepianie zagra Maksym Rzemiński, za pulpitem dyrygenckim – Dawid Runtz. Tym razem koncert odbędzie się w Zespole Szkół Muzycznych.

Noc Muzeów we Wsoli, jak zawsze, odbędzie się wcześniej niż w większości placówek. „Gombrowicz” zaprasza w piątek, 17 maja przez cały dzień. Specjalnym gościem będzie Paweł Leszoski czyli Leski. Początek koncertu o godz. 20.

Kino studyjne w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza dzisiaj, 13 maja, o godz.18.15 na projekcję w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Na ekranie premierowa projekcja dramatu Jana Jakuba Kolskiego „Ułaskawienie”.

Galeria Łaźni (ul. Traugutta 31/33) zaprasza dzisiaj, 10 maja, o godz. 17 na I część wystawy z cyklu Pracownie – Konfrontacje „Bez powtórzeń – Aleksander Olszewski 75+”. Ekspozycja czynna będzie do 24 maja.

Kuba Stankiewicz Trio wystąpi w niedzielę, 12 maja, o godz. 18 w Kuźni Artystycznej (ul. Daszyńskiego 5). Koncert odbędzie się w ramach projektu Polski Jazz 360°. Bilety po 30 zł, po 40 zł w dniu koncertu.

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza dzisiaj, 8 maja, o godz. 18 na otwarcie wystawy „Przez mój kolorowy świat”. Zobaczymy na niej niezwykłe zdjęcia radomianina Patryka Wikalińskiego, który próbuje zmieniać rzeczywistość za pomocą koloru i perspektywy.