• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kultura

W tej edycji, oprócz przyznania nagrody finansowej w wysokości 40 tys. zł, kapituła wskaże też osobę, która w ramach rezydencji literackiej spędzi miesiąc w miejscowości Vence na południu Francji. Do końca stycznia można przesyłać zgłoszenia do kolejnej, VI już edycji Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza.

Radomska Orkiestra Kameralna nie może koncertować na żywo, ale nie daje o sobie zapominać swojej publiczności. A ta odwdzięcza się jej, „tłumnie” oglądając transmitowane w internecie występy. Tak było w grudniu, a kolejne wydarzenie zaplanowano na styczeń.

Dzisiaj, 31 grudnia o godz. 18 na facebookowym profilu Resursy Obywatelskiej odbędzie się premiera online filmu fabularnego „Kwartet Beethovena” w reżyserii Piotra Buczaka i według scenariusza jego oraz Damiana Drabika.

Nie będzie sylwestrowej premiery  „Pomocy domowej” Marca Camolettiego w reżyserii Krzysztofa Dracza w radomskim Teatrze Powszechnym. W związku z przedłużonymi obostrzeniami zarówno ten spektakl, jak i przedstawienia przedpremierowe zostają przesunięte. W zamian do obejrzenia „Dajcie mi tenora” Kena Ludwiga w wersji online.

22 dzieła sztuki z dyscyplin: malarstwo (3) rysunek (2), fotografia (18) i obiekt (1) na łączną sumę 247 tys. 604 zł zakupiło w mijającym roku do swoich zbiorów Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia. Ministerstwo kultury przeznaczyło na ten cel 135 tys. zł, pozostałą kwotę – 112 tys. 604 zapewnił Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Na koncert online zaprasza dzisiaj o godz. 16 Łaźnia. Będziemy mogli posłuchać w jaki sposób znakomity jazzman  Andrzej Jagodziński i jego zespół zainspirowali się muzyką mistrza polifonii Jana Sebastiana Bacha. Transmisja Facebooku Łaźni oraz kanale youtube ŁaźniaTV.

Nie chcieli radni Prawa i Sprawiedliwości, by jeden z odcinków nowej trasy NS nazwać imieniem Andrzeja Wajdy? No to „po swojemu” zrobiło to Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej. Od Elektrowni w stronę ul. Narutowicza wiedzie teraz … pasaż imienia słynnego reżysera.

O dwa nowe eksponaty wzbogaciło się Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Jeden ma bardzo bliski związek z historią miasta. Drugi zasili zbiory portretów placówki.

Resursa zaprasza dzisiaj, 18 grudnia o godz. 18 na otwarcie wirtualnej wystawy malarstwa i rysunku Talhy Bin Shamsa zatytułowanej „Opowieści Bangladeszu”. Artysta uprawia malarstwo, rysunek i grafikę, projektuje także odzież.

Każdego roku o tej porze Radomska Orkiestra Kameralna wprowadza nas w przedświąteczny nastrój zapraszając na koncerty: gwiazdkowy i noworoczny. W tym roku nie jest to możliwe, dlatego ROK spotka się ze swoimi sympatykami online.