• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kultura

Po zeszłotygodniowym spotkaniu z kulturą Czech, Amfiteatr zaprasza na trzeci weekend w „Fosie pełnej kultury”. Tym razem proponuje podróż do barwnych Indii. Organizatorzy chcą przybliżyć egzotykę kraju pełnego kontrastów, wziąć na warsztat muzykę i charakterystyczny taniec w przepięknych sari.

Łaźnia zaprasza na kolejny obfitujący w ciekawe wydarzenia weekend w muszli koncertowej w parku Kościuszki. W sobotę, 21 lipca,będzie to koncert zespołu Kliper, a w niedzielę, 22 lipca, spotkanie z cyklu Lato z ROKiem – Radomską Orkiestra Kameralną. Oba wydarzenia o godz. 17.

Dzisiaj, 16 lipca (poniedziałek), o godz. 18.30 szansa na obejrzenia najnowszego filmu Pawła Pawlikowskiego, nagrodzonej za reżyserię na festiwalu w Cannes „Zimnej wojny”. Zaprasza Kino Konesera w Heliosie. Na ekranie plejada znakomitych polskich aktorów.

„Swoi i obcy” – tak zatytułowany będzie trzeci festiwal Opętani Literaturą, towarzyszący ogłoszeniu tegorocznego laureata Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Nagrodę i festiwal, który potrwa od 1 do 9 września, współorganizują Prezydent Radomia i Muzeum Witolda Gombrowicza. Wydarzeniu patronuje Rita Gombrowicz.

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza w niedzielę, 8 lipca, o godz. 16 na zwiedzanie z przewodnikiem wystawy Wojciecha Fangora „Optyczne wibracje”.

Dwa wspaniałe koncerty odbędą się dzisiaj, 6 lipca i w sobotę 7 lipca, w muszli koncertowej w parku Kościuszki. Na pierwszym zagra Radomska Orkiestra Wojskowa, na drugim Radomska Orkiestra Kameralna. Oba rozpoczynają się o godz. 17.

Muzeum Witolda Gombrowicza i Kameralne Lato zapraszają na koncert niezwykłego wykonawcy śpiewającego niezwykłe utwory. W piątek, 6 lipca, o godz. 18 we Wsoli wystąpi Gerard Edery, pieśniarz inspirujący się folklorem z różnych stron świata, gitarzysta, kompozytor, znawca muzyki etnicznej i filmowej.

Dwie ciekawe wystawy zapowiada na najbliższe dni Miejska Biblioteka Publiczna; na pierwszej zaprezentują swoje prace członkowie Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego, a na drugiej plastycy – amatorzy, skupieni w sekcji malarstwa i rysunki w Kuźni Artystycznej.

Klub Dobrego Filmu w Resursie zaprasza na ostatnie przed letnią przerwą seanse. Dzisiaj, 27 czerwca widzowie obejrzą australijski western „Sweet Country” w reżyserii Warwicka Thorntona. Projekcje o godz. 12 i 18.

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza na Wieczory z Mistrzem. Będzie to cykl spotkań z wielkimi polskimi aktorami, odtwórcami kultowych ról w wielkich adaptacjach kanonu polskiej literatury.