• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kultura

Zapowiada się niezwykły weekend ze sztuką i muzyką w Łaźni. Już dziś, 16 marca o godz. 17 otwarcie wystawy Józefa Machały „Malarstwo”, jutro, 17 marca, o godz. 18 koncert muzyki irlandzkiej, a w niedzielę, 18 marca, o godz. 16.30 kolejne spotkanie w ramach cyklu Smykofonia.

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza na oprowadzania kuratorskie po wystawie Jana Berdyszaka „Międzywartości”, które odbędą się w soboty: 17 marca, o godz.17 oraz 14 kwietnia, o godz. 17.

Klub Dobrego Filmu w Resursie zaprasza dzisiaj, 14 marca, na fabularyzowany film dokumentalny w reżyserii Dariusza Walusiaka pt. „Gurgacz. Kapelan Wyklętych”. Seanse o godz. 12 i 18.

Piękny, a zarazem przejmujący i refleksyjny, jak na Wieli Post przystało, koncert w radomskiej katedrze. Chór Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II wraz z solistami oraz Orkiestra Trybunału Koronnego w Lublinie wykonały „Stabat Mater” Józefa Zeidlera.

Dzisiaj, 9 marca, o godz.19 w Restauracji Teatralna wystąpi Frank Parker Project. Zespól zagra w składzie: Frank Parker, Kajetan Galas i Piotr Krzemiński. Wstęp wolny.

W niedzielę, 11 marca, o godz. 18.50 w radomskiej katedrze odbędzie się koncert „Stabat Mater” Józefa Zeidlera w wykonaniu Chóru Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz Orkiestry Trybunału Koronnego w Lublinie.

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza dzisiaj, 9 marca, o godz. 19 na koncert zespołu Drekoty. Wydarzenie odbędzie się w ramach Przeglądu Filmowego „Oblicza Muzyki”.

Jak myśleć i pisać o współczesnej kulturze, żeby nie znudzić siebie i czytelników, zastanawiać się będą w Muzeum Witolda Gombrowicza Dorota Masłowska i Zofia Król. Kolejne spotkanie z cyklu „Pisarz i Krytyk” odbędzie się w niedzielę, 11 marca, o godz. 17.

Resursa zaprasza 9 marca (piątek) o godz.19 na przedstawienie pt. „Kochanie jutro zaczniemy od nowa…”. Sztuka powstała na podstawie tekstów poetyckich i prozatorskich radomskich twórców. Bilety w cenie 5 zł do nabycia przed spektaklem.

W piątek, 9 marca, o godz. 18 w Kawiarni Artystycznej MOK „Amfiteatr” (Parkowa 1) radomianie będą mieli okazję spotkać Annę Frajlich – wybitną poetkę, wykładającą na co dzień literaturę polską na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku. Spotkanie poprowadzi dr hab. Ewa Kołodziejczyk, laureatka Nagrody Literackiej Miasta Radomia.