• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kultura

Światowej klasy muzycy pierwszy raz w Radomiu. We wtorek, 26 listopada, o godz. 19 w Teatrze Powszechnym wystąpi Wojtek Mazolewski Quintet „Komeda” ze specjalnym projektem koncertowym poświęcony znakomitemu kompozytorowi jazzowemu.

Teatr Powszechny zaprasza w poniedziałek, 18 listopada, o godz.18 na kolejny wieczór z dramatem współczesnym z udziałem aktorów amatorów. Tym razem zaprezentują oni tekst Małgorzaty Sikorskiej – Miszczuk pt. „Walizka”.

Galeria „Resursa” zaprasza dzisiaj, 15 listopada, o godz. 18 na otwarcie wystawy fotograficznej Dariusza Hankiewicza oraz Krzysztofa Saka pt. „Trzeci dzień stworzenia”. Wstęp wolny.

Resursa zaprasza dzisiaj, 15 listopada o godz.18 na spektakl Teatru „Resursa” pt. „Aniołek” w reżyserii Roberta Stępniewskiego, na podstawie powieści Beaty Pawlak pod tym samym tytułem.

Radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta Grandioso zaprasza 16 i 17 listopada (sobota i niedziela) o godz. 18 do Zespołu Szkół Muzycznych na swoje doroczne koncerty. Biletów prawie nie ma, ale jest jeszcze szansa na wejściówki.

Rekordową ilość – 55 książek – zgłoszono do tegorocznej edycji Radomskiej Nagrody Literackiej. Zostanie ona wręczona podczas VII Radomskich Targach Wydawnictw Regionalnych, które odbędą się 22 i 23 w foyer sali koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej (w urzędzie miejskim przy u. Żeromskiego 53).

Klub Dobrego Filmu w Resursie w ramach cyklu „Drogowskazy” zaprasza dzisiaj, 13 listopada, na amerykański dramat w reżyserii Cariego Solomona i Chucka Konzelmana pt. „Nieplanowane”. Film zostanie wyświetlony aż na trzech seansach o godz.: 12, 18 i 20.

Dwa spotkania poświęcone Witoldowi Gombrowiczowi, jednemu z najważniejszych polskich pisarzy, odbędą się w Paryżu. Współorganizatorem wydarzenia jest muzeum autora „Ferdydurke”we Wsoli. Placówka prowadzi jednocześnie ekspozycję w Vence we Francji.

Radomska Orkiestra Kameralna, jak co roku pragnie uroczyście uczcić nadchodzące Święto Niepodległości; zaprasza w sobotę, 8 listopada o godz. 18 na specjalny koncert. W programie m.in. pieśni Mieczysława Karłowicza i sonety miłosne Tadeusza Bairda w wykonaniu Marcina Bronikowskiego. ROK wystąpi pod batutą Jana Jakuba Bokuna.

Marta Trojanowska, Tomasz Staniszewski oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu zapraszają w piątek, 8 listopada, o godz. 17 na otwarcie wystawy „Marywil – ogień i czas. Ceramiczne dziedzictwo Radomia” poświęconej fabryce o tej samej nazwie.