• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kultura

„Tajemniczy Mr. Love” to „nadprogramowa” premiera w radomskim Teatrze Powszechnym. W piątek, 16 grudnia i niedzielę, 16 grudnia, zobaczymy na Scenie Kotłownia przedstawienie przygotowane jako spektakl dyplomowy Karoliny Węgrzyńskiej, która gra w nim – wraz z Michałem Węgrzyńskim.

Interesująca propozycja dla radomskich miłośników jazzu. W piątek, 15 grudnia o godz. 20 w Łaźni (ul. Żeromskiego 56) niezwykły duet ojca i syna: Jorgosa Skoliasa – wokal i Antonisa Skoliasa – perkusja. Wstęp wolny.

Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza w sobotę, 16 grudnia o godz. 18 na koncert pt. „Gwiazdka z Atomem”. Razem z ROK wystąpi Atom String Quartet. W przerwie koncertu będą licytowane bombki pomalowane przez znanych radomian. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na leczenie 12-letniego Kuby.

Centrum Rzeźby Polskiej w orońsku zaprasza dzisiaj, 13 grudnia o godz. 15 na otwarcie świetlnej wystawy interaktywnej w Parku Rzeźby pt.”Ogród – Widzialne/Niewidzialne. Podczas wernisażu wystąpi Łucja Czarnecka (sopran).

Klub Dobrego Filmu w Resursie zaprasza dzisiaj, 13 grudnia, na amerykański dramat biblijny pt. „Józef i Maryja”. Seanse o godz.12 i 18.

Łaźnia zaprasza dzisiaj (poniedziałek, 11 grudnia) o godz. 18 na spotkanie z Beatą Iwanicką, która specjalizuje się w tworzeniu „spersonalizowanych” lalek, zawierających cechy konkretnych osób.

Radomska Orkiestra Grandioso pod dyrekcją Dariusza Krajewskiego zdobyła I miejsce.podczas IX Ogólnopolskiego Konkursu Orkiestr Dętych Wąbrzeźno 2017. W konkursie wzięło udział siedem zespołów. Grand Prix festiwalu zdobyła Orkiestra Dęta ze Świecia.

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” i Dyskusyjny Klub Filmowy zapraszają na XI Zimowy Przegląd Filmowy „Koksownik”. Od dzisiaj, 8 grudnia, do piątku, 15 grudnia. zaprezentowanych zostanie osiem zaangażowanych społecznie filmów.

Muzeum Witolda Gombrowicza proponuje słuchaczom „jazz ze znakiem jakości”. Tak o Agnieszce Hekiert powiedział Marek Niedźwiecki. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów wystąpi we Wsoli w niedzielę, 10 grudnia o godz. 17. Towarzyszyć jej będzie trio jazzowe.

Żywiołowe improwizacje, kołyszące klimaty, ujmujące ballady w wykonaniu elity najwybitniejszych instrumentalistów sceny muzycznej – to wszystko podczas „Mikołajek na jazzowo” z Amfiteatrem. Perkusista i kompozytor Jacek Pelc razem z zespołem w piątek, 8 grudnia, o godz. 19 promować będzie płytę „On the road”.