• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wiadomości Radom i region

– Wodociągi byłyby niewiarygodne w stosunku do Wód Polskich, gdyby teraz chciały zmieniać taryfę. Chyba, że radni znajdą pieniądze w budżecie i przekażą nam jako dopłaty do cen – zastrzega prezes Wodociągów Miejskich.

11 projektów z regionu radomskiego dostanie dofinansowanie na remonty oraz prace konserwatorskie i restauratorskie zabytkowych obiektów. Samorząd Mazowsza przeznaczył na ten cel kwotę 800 tys. zł. Obiekty, które zostaną poddane renowacji są wizytówką wielu miejscowości i mogą pochwalić się długoletnią historią.

Warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że w związku z zaplanowaną przebudową przejazdu kolejowego realizowaną przez PKP PKL od niedzieli, 22 lipca, zamknięta zostanie droga krajowa nr 79 w Garbatkce-Letnisko.

– Wody Polskie jedynie regulują, a nie ustalają stawki za wodę i odprowadzanie ścieków. Wysokość stawek zależy od dostawcy tych usług, w przypadku Radomia Wodociągów Miejskich – wyjaśniają przedstawiciele Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”.

Dzisiaj Port Lotniczy Radom złoży do wydziału gospodarczego Sądu rejonoweg wniosek o wymuszoną sprzedaż ze wskazaniem przyszłego nabywcy lotniska na Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze. Tym samym zakończyły się negocjacje z przyszłym właścicielem lotniska na Sadkowie.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z kolejnym etapem robót wodociągowych od czwartku, 19 lipca, od około godz. 8 ulegnie czasowej zmianie lokalizacja przystanku Struga/ Zbrowskiego 08 w kierunku Gołębiowa I.

Nagrobek ks. Michała Kobierskiego na nekropolii przy ul. Limanowskiego już wkrótce odzyska pierwotne piękno. Trwają przy nim prace konserwatorskie, które zlecił Społeczny Komitet Ochrony Zabytkowego Cmentarza Rzymskokatolickiego. W ten sposób społecznicy chcą także włączyć się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Trwa przebudowa pomieszczeń przy ulicy Traugutta 31/33 (dawnej siedziby popularnego „empiku”), gdzie powstanie w ramach miejskiego programu dla starszych mieszkańców Radomia Centrum Aktywności Seniorów. Finał prac zaplanowano na połowę sierpnia.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z robotami przy budowie śródmiejskiego fragmentu trasy N-S, od środy, 18 lipca od około godz. 8 będzie zamknięty dla ruchu odcinek ulicy Beliny-Prażmowskiego od ronda Mikołajczyka do ulicy Słowackiego.

Nie tylko operacyjna sala hybrydowa i pracownia elektrofizjologii – szpital na Józefowie modernizuje się na potęgę. Bo choć ciągle uważany jest za nowy, ma już ponad 20 lat i wymaga ogromnych zmian. I ma też ogromne potrzeby.