• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wiadomości Radom i region

MZDiK informuje, że 2 maja (wtorek) autobusy miejskie będą kursowały według rozkładów sobotnich. Jest to spowodowane przewidywaną niższą frekwencją pasażerów. Natomiast 3 maja (środa) w godz. około 9.45 – 11 wystąpią utrudnienia w ruchu w centrum Radomia. Wprowadzone zostaną również objazdy dla autobusów linii 2, 5 i 23.

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu będzie współpracował z Polską Grupą Zbrojeniową na rzecz krajowego przemysłu obronnego, m.in. w obszarach: technologicznym, diagnostyki i eksploatacji pojazdów samochodów oraz badań fizycznych.

Katedra Chemii Wydziału Materiałoznawstwa, Technologii i Wzornictwa Uniwersytetu Techonologiczno-Humanistycznego zdobyła Złoty Medal na Międzynarodowych Targach Poznańskich Beauty Vision 2017 za swój produkt – koncentrat do pielęgnacji stóp na bazie mikrosfery.

Już na początku maja rozpocznie się rewitalizacja kamienic Deskurów kwartale Rynek – Rwańska – Grodzka. Dziś władze Radomia podpisały umowę z wykonawcą robót. Firma z Sopotu ma 14 miesięcy na przywrócenie blasku zabytkowym obiektom na Mieście Kazimierzowskim.

Jest pozwolenie na budowę stadionu Radomiaka w ramach Radomskiego Centrum Sportu przy ul. Struga, Zbrowskiego i 11 Listopada. Oznacza to, że w połowie maja powinna się rozpocząć jego budowa. Obiekt ma docelowo miejsc 15 tys. miejsc, ale będzie powstawał etapami, bo miasto nie jest wstanie sfinansować od razu całości.

To już ostatnie dni na składanie zeznań podatkowych za 2016 rok. Fiskus daje nam dodatkowa możliwość: przedłuża godziny pracy urzędów skarbowych.

Po wakacjach mieszkańcy osiedla Ustronie będą mieli do dyspozycji nową kładkę dla pieszych. Powstanie ona na wysokości bloków Sandomierska 16 i Sandomierska 13. – W kolejnych latach będa następne – zapowiada magistrat.

Ruszyła przebudowa skrzyżowania ulic Traugutta i Narutowicza. Zmiany organizacji ruchu będą dotyczyły nie tylko kierowców. Piesi i rowerzyści będą mogli korzystać z nowego połączenia ulicy Jaracza z Traugutta i Moniuszki. Roboty potrwają do końca czerwca.

Łatwiej i szybciej podróżować będziemy przez Szydłowiec. Od czwartku, 27 kwietnia, udostępniona zostanie kierowcom nowa jezdnia budowanej drogi ekspresowej S7 w ciągu obwodnicy miasta na długości blisko 4 km. Udostępnienie całego odcinka ekspresówki planowane jest na czerwiec.

Nowowybudowany odcinek Młodzianowskiej będzie nosił nazwę Pallotyńska. Radni zgodzili się na tę propozycję bez żadnych zastrzeżeń. – To dobra, niekontrowersyjna nazwa – ocenia pomysłodawczyni radna Platformy Obywatelskiej Magdalena Lasota.