• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wiadomości Radom i region

To rodzaj kompromisu pomiędzy szeroko zakrojonymi planami przeobrażenia placu Jagiellońskiego a obecnym jego stanem. Miasto zdecydowało się na taki krok, gdy dotychczasowe konkursy na zagospodarowanie terenu nie przynosiły efektu, a wykonawca wyłoniony w przetargu nie przedstawił w terminie kompletnego projektu.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z zaplanowanym montażem konstrukcji stalowej kładki dla pieszych nad ulicą Sandomierską, w nocy z 18 na 19 sierpnia (z piątku na sobotę) w godz. około 22 – 5 fragment tej ulicy będzie zamknięty dla ruchu.

Odcinek trasy S7 z Warszawy do Grójca będzie na nowo wybudowany. Kilkuetapową realizację inwestycji poprzedzi jej zaprojektowanie. Realizacja robót ma zająć 18 miesięcy. Nową „siódemką” pojedziemy do stolicy w 2021 roku.

Policjant z Przysuchy został wydalony ze służby, po tym jak po pijanemu uczestniczył w zderzeniu z innym samochodem. Prokuratura postawiła już Andrzejowi B. zarzut uczestniczenia w kolizji drogowej pod wpływem alkoholu.

Do 50 osób znajdzie pracę w nowo budowanej wytwórni pasz Tasomix w Pionkach. Firma obecnie poszukuje specjalistów do działów administracji, produkcji, sprzedaży i logistyki. Zatrudnianie pracowników potrwa nieprzerwanie do momentu otwarcia zakładu w styczniu 2018 roku.

Jest wysoki na 65 m i ma średnicę wylotową 2,6 m. Chodzi o nowy komin, który został postawiony na terenie Ciepłowni „Północ”. Zastąpił on stary obiekt, który po wyłączeniu z eksploatacji ze względów technicznych i bezpieczeństwa został rozebrany w czerwcu.

Jarosław Domański pełni od dziś, 16 sierpnia, funkcję powiatowego inspektora nadzoru budowlanego w Radomiu. Wygrał konkurs na to stanowisko. Zastąpił Andrzeja Skórnickiego, który odszedł na emeryturę.

W nadchodzącym tygodniu mammobusy odwiedzą miejscowości w powiecie radomskim, kozienickim, grójeckim i szydłowieckim. Narodowy Fundusz Zdrowia zaprasza panie w wieku 50-69 lat na bezpłatną mammografię w ramach „Programu profilaktyki raka piersi”

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z przejściem pieszej pielgrzymki z Radomia do Jarosławic, 15 sierpnia, (wtorek – święto Wniebowzięcia NMP) w godz. około 6 – 6.30 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu kołowym i w komunikacji miejskiej.

Przetarg na operatora, który będzie woził pasażerów na liniach 1, 2, 5, 6 i 26 ogłosił Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Nowy przewoźnik zacznie obsługiwać te linie od 1 sierpnia 2018 roku. Musi zakupić 26 fabrycznie nowych 12-metrowych autobusów.