Wiadomości Radom i region

Miasto zbuduje na Michałowie blok z mieszkaniami na wynajem. Rozstrzygnięto właśnie przetarg na realizację inwestycji. Wygrała firma Kosonóg Budownictwo z Radomia, której oferta opiewała na nieco ponad 29,2 mln zł. Urząd miejski dostał na wykonanie zadania dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Jeśli nie musisz korzystać, zostaw auto w garażu albo pod domem. Tym bardziej, że w dzisiaj, 22 września przypada Dzień bez Samochodu i możesz jeździć komunikacją miejską zupełnie za darmo. W Radomiu to już coroczny zwyczaj.

Robert Bąkiewicz, kandydat z listy PiS do Sejmu w wyborach parlamentarnych, podał na antenie radiowej nieprawdziwe dane mówiąc, że poseł Konrad Frysztak (PO) powiedział w jednym z wywiadów, że jest gotów sprzedać suwerenność Polski w zamian za dwie trybuny Radomiaka – uznał Sąd Okręgowy w Radomiu i nakazał przeprosić Frysztaka. Orzeczenie jest nieprawomocne.

Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych i prokuratura wyjaśniają przyczyny katastrofy z udziałem lekkiej awionetki pod Białobrzegami. W wypadku w Brzeskiej Woli zginął 55-letni pilot. Mężczyzna leciał sam. Jego samolot spadł na pole.

Aparaty RTG i USG, respirator, stół operacyjny, aparaty do terapii nerkozastępczej i znieczulania zakupi Radomski Szpital Specjalistyczny za pieniądze, które otrzyma z Ministerstwa Zdrowia. To aż 15 mln zł, które zostaną przeznaczone na wyposażenie i rozbudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

– Zapytałem pracowników, jak jest teraz, a jak było wcześniej. Nie chcielibyście państwo usłyszeć, jakie były wcześniej próby likwidacji, rozparcelowania zakłądu, braku kapitału. Teraz jest inaczej. Jest duża produkcja krajowa, która jest potrzebna polskiej armii, by była dobrze uzbrojona – podkreślał premier Mateusz Morawiecki, który odwiedził Fabrykę Broni w Radomiu.

Na ciele mężczyzny nie ujawniono śladów wskazujących, że został pobity. Wstępnie biegły ustalił, że przyczyną śmierci 56-latka, którego ciało znaleziono na ul. Filtrowej w Radomiu, był uraz głowy. Będzie ustalane, jak do niego doszło. Śledztwo w tej sprawie jeszcze trwa.

– Skąd są te długie kolejki w służbie zdrowia? Nie przeczę, że nadal są w niektórych miejscach. One pochodzą z czasów Platformy. Bo jak lekarze wyjeżdżali za granicę, było ich coraz mniej – mówił dzisiaj przed otwarciem przebudowanego szpitala w Pionkach premier Mateusz Morawiecki. Przekazał też na ręce dyrektor Bernardy Dudek prawie 6 mln zł na doposażenie placówki w sprzęt.

– Jestem przeciwnikiem krytykowania Radomia. W mojej opinii temu lotnisko trzeba dać czas na rozwinięcie się. Największą szansą Radomia jest zatkane Lotnisko Chopina – mówi były prezes LOT-u Sebastian Mikosz w rozmowie z portalem Rynek Lotniczy. Według rozmówcy portalu, „Radom padł ofiarą propagandy rządowej”.

Dwuosobowa awionetka spadła na pole z uprawą borówki amerykańskiej pod Białobrzegami. W środku był tylko pilot, którego strażacy musieli wydobywać z kabiny, ponieważ się zakleszczył. Po udzieleniu pierwszej pomocy na miejscu, mężczyznę przetransportowano do szpitala, gdzie zmarł.