• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wiadomości Radom i region

Nie żyje Magdalena Ciepielak, radomska dziennikarka, związana ostatnio z Gazetą Wyborczą, a wcześniej z „Życiem Radomskim”. Od dwóch lat dzielnie walczyła z nowotworem.

Jak poinformowało w najnowszym (dane z dzisiaj, 22 stycznia, godz. 10.30) raporcie Ministerstwo Zdrowia informuje,w ciągu ostatniej doby na COVID-19 zachorowało w całym kraju 40 876 osób, zmarło natomiast 193. W regionie radomskim odnotowano 553 nowe zakażenia i 2 zgony.

W najnowszym (dane z dzisiaj, 21 stycznia, godz. 10.30) raporcie Ministerstwa Zdrowia informuje, że w ciągu ostatniej doby na COVID-19 zachorowało w całym kraju 36 665 osób, zmarło natomiast 248. W regionie radomskim odnotowano 445 nowych zakażeń i 3 zgony.

Firma Betix z Kielc wygrała przetarg ogłoszony przez miasto i wybuduje wybieg dla psów, który znajdzie się na  Osiedlu Południe. Dostanie za to 80 tys. zł. To projekt z Budżetu Obywatelskiego Radomia na 2021 r.

Radomska szkoła językowa City College jest na granicy przetrwania. Za dostawę gazu do swojej siedziby ma zapłacić według najnowszych rachunków 580 proc. kwoty, którą regulowała dotychczas. – Rząd musi znaleźć pieniądze, by pomóc przedsiębiorcom – uważa poseł Konrad Frysztak (PO), który pokazuje w jak  trudnej sytuacji są małe biznesy.

Miasto wybuduje 90 nowych mieszkań komunalnych. Magistrat ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji bloku, który stanie u zbiegu ulic Piastowskiej i Łokietka na Michałowie. Budynek będzie miał dziewięć pięter.

Jak poinformowało w najnowszym (dane z dzisiaj, 20 stycznia, godz. 10.30) raporcie Ministerstwo Zdrowia, w ciągu ostatniej doby na COVID-19 zachorowało w całym kraju 32 835 osób, zmarło natomiast 315. W regionie radomskim odnotowano 371 nowych zakażeń i 6 zgonów.

Para z Radomia zamieszczała na popularnym portalu ogłoszenia o wolnych kwaterach nad morzem i w górach. Zainteresowani wpłacali zaliczki, a na miejscu okazywało się, że miejsc do wypoczynku… nie ma. Radomianie wraz z innymi podejrzanymi mieli oszukać w ten sposób 132 osoby.

Centrum Medyczne Corten Medic otwiera w Radomiu nowy Punkt Diagnostyki Mobilnej COVID-19 . Mieści się on przy ul. Chrobrego 33 obok Biblioteki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego. Placówka działa na zasadach komercyjnych. Wykonywane również testy na zlecenia firm, chcących przebadać swoich pracowników.

Nie ma już możliwości wypełniania wniosków w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu.W związku z rozwijającą się sytuacją pandemiczną od dzisiaj, 20 stycznia pobrane druki należy wypełnić w domu, a następnie wrzucić  do urn umieszczonych w o0środku – informuje MOPS.