• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wiadomości Radom i region

Malują, grają, tańczą – jednym słowem rozwijają swoje talenty. Teraz będzie im trochę łatwiej, bo otrzymali stypendia od polsko-kanadyjskiej fundacji Polish Orphans Charity. Przyznała je ona młodym radomianom już po raz jedenasty.

Czternastoletni chłopiec trafił do szpitala po tym, jak spadł z huśtawki na nowym placu zabaw na Plantach. Do zdarzenia doszło około godz. 17.

W połowie grudnia, a więc przed świętami Bożego Narodzenia, będziemy mogli podziwiać klasztor o.o. Bernardynów w nowej iluminacji. Wkrótce rozpocznie się jej montaż. Przetarg na wykonanie prac ogłoszony przez miasto wygrała firma PG Energetyka z Radomia, której oferta opiewała na ponad 367 tys. zł.

Innowacyjna operacja 21-letniej pacjentki z wadą wrodzoną nerki została dzisiaj przeprowadzona w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Wykonano ją techniką laparoskopową pod okiem specjalistów z Kliniki Urologii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z przejściem Marszu Życia i Nadziei, w piątek, 20 października w godz. około 15.30 – 16.30 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu kołowym oraz opóźnienia w kursowaniu autobusów miejskich w Śródmieściu.

Alarmujące oceny jakości kształcenia na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym wystawiła radomskiej uczelni Komisja Ewaluacji Jednostek Naukowych. Minister Jarosław Gowin przypadek UTH nazwał „skrajnym”. Rektor uniwersytetu: – To jakieś nieporozumienie.

Na chorobę Alzheimera cierpi w Polsce około 200 tys. osób. To ogromny problem dla medycyny, ale i społeczny. W proces leczenia zaangażowane są całe rodziny pacjenta. O tych problemach będzie mowa na konferencji, która w połowie listopada odbędzie się w szpitalu na Józefowie.

Teatr Powszechny świętuje 40-lecie odbierając liczne gratulacje, ale sam także ma prezent – dla najmłodszych widzów. Dzięki dotacji z ministerstwa kultury i miasta kupuje urządzenia niezbędne do prawidłowego funkcjonowania sceny Fraszka.

Na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i ul. Parkowej działa już sygnalizacja świetlna. Łatwiej wyjechać teraz na główną trasę spod nowego budynku sądów, większe bezpieczeństwo mają piesi, w tym uczniowie pobliskiej szkoły podstawowej.

Miasto przygotowało dla najstarszych mieszkańców Radomia program pn. Siła w seniorach. Teraz konsultuje jego założenia z jego adresatami. Na początek prezydent Radosław Witkowski przedstawił swoje propozycje podczas spotkania z seniorami w Resursie.