• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wiadomości Radom i region

Pomagają starszym i chorym, opiekują się dziećmi, zwłaszcza niepełnosprawnymi. Zawsze mają czas i uśmiech dla potrzebujących. To uczestnicy Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Właśnie rozstrzygnięta została jego 19. edycja.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z przemarszem w ramach Spartakiady Korczakowskiej pt. „Sportowy zawrót głowy”, dzisiaj, 22 maja, w godz. około 9.30-10 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu kołowym i w komunikacji miejskiej.

– Chcieliśmy tylko kulturalnie zadać pytanie, ale nie wpuszczono nas na spotkanie z premierem Morawieckim. Mamy takie samo prawo jak wyborcy Prawa i Sprawiedliwości uczestniczyć w tych spotkaniach – zapewnia Julia Trojanowska ze stowarzyszenia Młodzi Demokraci, które zorganizowało pikietę przed Wyższą Szkołą Handlową.

Radomski Szpital Specjalistyczny ogłosił przetarg na budowę Centrum Rehabilitacji. Powstanie ono częściowo w dawnym budynku ginekologii, do którego zostanie dostawione sześciopiętrowe skrzydło. To tu z ulicy Giserskiej przeniesieni zostaną pacjenci.

Przypominamy, że w związku z robotami drogowymi, od dzisiaj, 21 maja, od około godz. 9 do środy, 23 maja, do około godz. 18 zostanie zamknięta ulica Wernera. Objazdami pojadą linie 6, 12, 16, 23 i 26.

Awaria wodociągowa na ulicy Sienkiewicza (przy szkole). Przez kilka godzin w obu kierunkach autobusy linii 1, 3, 5, 10, 14, 15, 19 w obu kierunkach jeździły przez Waryńskiego. Po południu stałe trasy tych linii przywrócono tylko w jednym kierunku.

W Jedlińsku, w dzisiejszej siedzibie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, powstanie Branżowa Szkoła I Stopnia. Starosta radomski Mirosław Ślifirczyk, wicestarosta Leszek Margas oraz wójt gminy Jedlińsk Paweł Dziewierz, podpisali porozumienie w tej sprawie.

Mammobusy przyjadą w najbliższym tygodniu miejscowości w powiatach: grójeckim i radomskim. Narodowy Fundusz Zdrowia zaprasza panie w wieku 50-69 lat na bezpłatną mammografię w ramach „Programu profilaktyki raka piersi”.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z realizacją filmu „Klecha” przy kościele w Sadkowie, w poniedziałek 21 i we wtorek, 22 maja w godz. około 7.30-18.30 trasa wariantowych kursów linii 14 będzie skrócona do tymczasowej pętli Natolin/ Szkoła.

Powiedzieć, że tłumy zwiedzających pojawiły się w radomskich placówkach kultury (i nie tylko) podczas Nocy Muzeów, to powiedzieć o wiele za mało. Jak co roku, najwięcej osób przyszło oglądać wystawy i uczestniczyć w wydarzeniach przygotowanych przez „Malczewskiego”.