• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wiadomości Radom i region

Atrakcyjny weekend w Amfiteatrze: spotkanie z podróżnikiem w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, Zawirowania Radomskie wraz z warsztatami i zabawą taneczną oraz bajka dla najmłodszych w Kuźni Artystycznej.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z obchodami Dnia bez Samochodu, w sobotę, 22 września, zostanie uruchomiona specjalna linia M, zapewniająca dodatkowy dojazd na zaplanowane z tej okazji imprezy. Kursy będą wykonywane co 30 minut.

Groźny pożar w wieżowcu przy ul. Kolberga. Dwie starsze osoby ucierpiały. Straż pożarna ewakuowała mieszkańców, część z nich samodzielnie opuściła domy.

– Plakaty kandydata Prawa i Sprawiedliwości Wojciecha Skurkiewicza na prezydenta Radomia pojawiły się w pasie drogowym, co jest niezgodne z prawem – informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Komitet kandydata odpowiada, że stało się tak na podstawie umowy z jedną z firm.

Do wykopania jest 140 tys. m sześc. ziemi, około 127 tys. m sześc. nasypów i do ułożenia ponad 90 tys. ton warstw bitumicznych – to liczby charakteryzujące budowę wiaduktu w ciągu modernizowanej al. Wojska Polskiego. Na tym obiekcie koncentrują się obecnie roboty.

Mieszkańcy Jeżowej Woli mogą już korzystać z nowego boiska oraz siłowni zewnętrznej, które powstały przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 25 przy ul. Starokrakowskiej. To kolejna inwestycja zrealizowana w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego.

– To osoby bardzo zasłużone dla lokalnej społeczności, reprezentujące szerokie grono, również z powiatów wchodzących w skład okręgu nr 5 (byłego województwa radomskiego) – tak przewodniczący lokalnych struktur Platformy Rafał Rajkowski rekomendował kandydatów do sejmiku Mazowsza.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z realizacją zdjęć do filmu „Klecha” przed kościołem w Sadkowie, w czwartek, 20 września, w godz. 8-19 trasa wariantowych kursów linii 14 (do pętli Sadków) zostanie skrócona do szkoły w Natolinie.

Poseł Andrzej Kosztowniak (PiS) złożył w sądzie pozew przeciwko Agorze, wydawcy Gazety Wyborczej i Radiu Zet, oraz dziennikarzom, którzy są autorami tekstu „Radomski układ PiS”. Były prezydent Radomia domaga się przeprosin. Powtarza, że wszystko, co opublikowały o nim media, to nieprawda.

Wszyscy obecni radni Platformy Obywatelskiej, prezydenci i urzędnicy magistratu, ale także nowe nazwiska są na liście kandydatów Komitetu Wyborczego Radosława Witkowskiego Koalicja na Rzecz Zmian. Wszystkie ostatnie miejsca zajmują ludzie związani z Sojuszem Lewicy Demokratycznej.