• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wiadomości Radom i region

Gminna spółka Rewitalizacja, która straciła w wyniku oszustwa „na policjanta” ponad 1, 5 mln zł odzyskała ponad 950 tys. zł – podało w komunikacie dla mediów biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Radomiu. To wynik działań policji i prokuratury.

Prokuratura apeluje w sprawie wyroku Sądu Rejonowego w Radomiu, który uznał członków i sympatyków Młodzieży Wszechpolskiej winnych udziału w bójce po manifestacji z okazji rocznicy Robotniczego Czerwca’76 i pobicie szóstego oskarżonego, Andrzeja Majdana z KOD, który został uniewinniony. Prokuratura wnioskuje o ponowne rozpatrzenie sprawy.

Petunia kaskadowa, pelargonia hybrydowa, aksamitka, żeniszek meksykański, cynia, smagliczka, kocimiętka – to tylko niektóre z gatunków kwiatów, które ozdobią w tym roku Radom. Ich wiosenne nasadzenia właśnie się rozpoczęły.

Nieco pocieszające są najnowsze (dane z dzisiaj, 13 kwietnia, godz.10) statystyki dotyczące zachorowań na COVID-19 udostępnione przez Ministerstwo Zdrowia. W ciągu ostatniej doby w całym kraju potwierdzono 13 277 nowych przypadków, zmarły 664 osoby. W regionie radomskim analogicznie 179 i 12.

Droga ominie wydłużony pas rozbudowywanego lotniska na Sadkowie, ponieważ nie mogła przebiegać tak blisko portu. Prace przy budowie nowego odcinka na przedłużeniu ulicy Lubelskiej zdecydowanie przekroczyły półmetek. Obecnie trwają roboty przy układaniu asfaltu.

Radni Prawa i Sprawiedliwości uważają, że powołanie dyrektora Zakładu Usług Komunalnych na prezesa Rewitalizacji to „nagroda” za to, że Robert Rutkowski jest odpowiedzialny za „wyrzucenie w błoto” 600 tys. zł na remont parkingu przy ul. Kelles-Krauza. – Razem z 1,5 mln zł z Rewitalizacji w kasie miasta zabrakło 2 mln zł – przekonują.

Nie wiadomo, czy w Radomiu miasto uruchomi cztery z planowanych, dodatkowych punktów sczepień przeciwko koronawirusowi. Aby tak się stało, potrzebna jest jeszcze zgoda wojewody mazowieckiego. Tej ratusz spodziewa się we wtorek, 13 kwietnia.

Żadna z zapowiadanych inwestycji ARP w ramach projektu „Fabryka” nawet się nie rozpoczęła. Dotyczy to nie tylko Radomia, ale także Zamościa, Elblągu, Mielca i Stalowej Woli – alarmuje poseł Konrad Frysztak (Platforma Obywatelska). Twierdzi, że projekt był „wydmuszką polityczną” skalkulowaną na wybory w 2018 roku.

Statystyki dotyczące zachorowań na COVID-19 (dane z dzisiaj, 12 kwietnia, godz.10) udostępnione przez  Ministerstwo Zdrowia po raz kolejny pokazują, że po weekendzie ujawnianych jest mniej zakażeń niż w ciągu tygodnia. Przyczyna jest mniejsza ilość wykonywanych testów. Teraz zrobiono ich 58 456, gdy w dni powszednie bada się około 100 tys.

Przystanki autobusowe i biletomaty znacznie zyskają na wyglądzie, a przede wszystkim będą czyściejsze. Tradycyjnie wiosna to czas porządków. Jak co roku, na przełomie marca i kwietnia rozpoczęło się pierwsze mycie wszystkich wiat na terenie Radomia.