• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wiadomości Radom i region

Prawie sto osób – mieszkańców Radomia i powiatu radomskiego – wzięło udział w tegorocznym otwartym konkursie o tytuł Radomskiego Mistrza Polskiej Ortografii. Najmniej błędów w dyktandzie popełniła Eliza Mikulska z miejscowości Kłonowiec-Koracz (gmina Skaryszew).

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z uroczystościami pogrzebowymi o. Huberta Czumy, dzisiaj i jutro (22 i 23 września) wystąpią utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu kołowego. Objazdami pojadą 23 września także autobusy miejskie linii 1, 3, 4, 5, 10, 14, 15 i 19.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z imprezą Nightskating, czyli przejazdem grupy rolkarzy, w niedzielę, 22 września, w godzinach około 16 -17.30 mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu i komunikacji miejskiej w centralnej części miasta.

Niebezpieczne zdarzenie drogowe na skrzyżowaniu Zbrowskiego i Struga. Samochód osobowy uderzył w dwa inne i dachował. Kobieta została odwieziona do szpitala.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z festynem z okazji Dnia bez Samochodu, w niedzielę, 22 września, zostanie uruchomiona specjalna linia miejska P, zapewniająca dojazd w pobliże parku na Obozisku. Rowerem miejskim tego dnia będzie można jeździć za darmo przez godzinę.

Etaty czekają w branżach: metalowej, motoryzacyjnej, handlowej, spożywczej, usługowej a nawet lotniczej oraz służbach mundurowych. Firmy zainteresowane zatrudnieniem pracowników będą prezentowały prawie 1000 ofert na targach, które odbędą się w piątek, 20 września, w godz. 10-13 w holu Sali Koncertowej UM w Radomiu przy ul. Żeromskiego 53.

Zakończyła się budowa ciągu pieszo-rowerowego biegnącego wzdłuż ul. Jacka Kuronia na odcinku od ul. Brata Alberta do Wiejskiej. To pierwsza inwestycja zrealizowana w ramach projektu multimodalnego współfinansowanego z funduszy unijnych.

W wieku 89 lat zmarł ojciec Hubert Czuma – honorowy obywatel Radomia, uhonorowany medalem Bene Merenti Civitas Radomiensis. Zasłużony dla duszpasterstwa akademickiego w czasach PRL i opiekun Solidarności.

34-letni żołnierz zawodowy zaatakował siekierą żonę będącą w ósmym miesiącu ciąży. Kobieta jest ciężko ranna, dziecka nie udało się lekarzom uratować. Sprawę bada prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Uczniowie jednej z piątych klas w Szkole Podstawowej nr 2 na Borkach trzeci tydzień nie chodzą na lekcje. Ich rodzice obawiają się o zdrowie i życie dzieci, bo te skarżą się, że są zastraszane i bite przez 12-letniego kolegę. Nauczyciele i dyrekcja placówki nie są w stanie rozwiązać problemu. Teraz wyszło na jaw, że w sądzie od roku toczy się postępowanie w sprawie chłopca.