• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wiadomości Radom i region

Rekordową kwotę 27 tys. 700 zł zebrano podczas licytacji bombek namalowanych przez znanych radomian. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup protezy ręki dla 12-letniego Kuby. Chłopiec stracił ją podczas leczenia nowotworu.

Dzięki unijnym pieniądzom teren nad Stawem Górnym w Pionkach zostanie zagospodarowany. Będzie można tu wypoczywać w drugiej połowie 2018 roku. Decyzją zarządu Mazowsza projekt ten otrzyma ponad 5,3 mln zł dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

To m.in. salmonella była przyczyną zatrucia osób, które jadły wyroby ciastkarskie z piekarni Rustykalna. Sanepid wyhodował bakterie w próbkach tiramisu i krówkach. Łącznie zachorowało 85 osób, w tym 26 w wieku do 14 lat, 16, w tym sześcioro dzieci, hospitalizowano.

Pięknie wygląda teraz wieczorem i nocą klasztor o.o. Bernardynów. Zabytek został wyeksponowany dzięki podświetleniu. Zdecydowali o tym radomianie, głosując za iluminacją w Budżecie Obywatelskim.

Tylko drobne prace zabezpieczające, a nie zasadnicze roboty trwają przy przepuście pod ulicą Owalną. Badania wykazały, że poziom wód gruntowych jest tu za wysoki, by przystąpić do właściwych robót przewidzianych w projekcie.

Zebrali i przekazali odzież, teraz kupują zimowe buty – taki m.in. jest efekt charytatywnej działalności młodzieży skupionej w Resursie, a zwłaszcza „Dyzmy”, czyli Bartka Maślaka, odtwórcy głównej roli w spektaklu wystawionym przez placówkę.

Zalew na Borkach będzie oczyszczony, co spowoduje, że będzie można się w nim znowu kąpać. Mają tu także powstać pływające wyspy z roślinnością oraz trzy fontanny zasilane energią z paneli fotowoltaicznych i małej elektrowni wiatrowej. Wszystko w trosce o klimat i warunki do wypoczynku.

Nie będzie już w Radomiu ulic Leona Kruczkowskiego i Adolfa Warskiego – wojewoda mazowiecki je zdekomunizował poprzez wydanie zarządzenia zastępczego. Zrobił tak, ponieważ wcześniej nazw nie zmienili radni.

Radom ma szansę zostać świetlną stolicą Polski. Aby tak się stało, trzeba zagłosować w internetowym konkursie„Świeć się z Energą” na najpiękniejszą iluminację świąteczną. Glosowanie rozpoczęło sie dzisiaj, 13 grudnia.

Odważny, wytrwały, opanowany, ale przede wszystkim zdolny do poświęceń. Taki jest strażak bohater Michał Kupidura z Kazanowa w powiecie zwoleńskim. Bez chwili zastanowienia ruszył na pomoc trzem ofiarom wypadku drogowego. Za szybkie i profesjonalne działanie otrzymał tytuł „Strażaka miesiąca października 2017”.