• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wiadomości Radom i region

Kolejne reperkusje sobotniego ataku Młodzieży Wszechpolskiej na manifestantów Komitetu Obrony Demokracji. Dowódca patrolu Straży Miejskiej został zwolniony z pracy, a strażniczka, która mu towarzyszyła dostała naganę.

Kładka nad ul. Szarych Szeregów ma być oddana do użytku w ciągu kilku najbliższych kilku tygodni. Miasto musiało znaleźć w kasie 900 tys. zł, by zapłacić m.in. za monitoring drgań zainstalowany na przeprawie. Magistrat zapowiada, że pieniądze odzyska od projektanta w ramach roszczeń.

Kolejne dymisje w radomskiej policji po sobotnim ataku Młodzieży Wszechpolskiej na manifestantów Komitetu Obrony Demokracji. Trzej mężczyźni zatrzymani w związku z zajściem na ul. Żeromskiego mają policyjne dozory.

Jutro dowiemy się, jaka jest decyzja wojewody mazowieckiego w sprawie mandatu prezydenta Radomia. Briefing prasowy, na którym Zdzisław Sipiera poinformuje, czy wygasi mandat Radosława Witkowskiego odbędzie się w czwartek rano w Warszawie.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z Wyścigiem Kolarskim Solidarności i Olimpijczyków, w czwartek, 29 czerwca, w godz. około 7 – 15 wystąpią utrudnienia w ruchu na ulicach Radomia. Objazdami pojadą także autobusy.

Trzy firmy są zainteresowane przeprowadzeniem rewitalizacji ratusza. Oferty opiewają na kwoty od 10,5 mln do 11,3 mln zł. Najniższą cenę zaproponował Betonox Construction z Sopotu, który prowadzi już prace w kamienicy Deskurów.

PiS alarmuje, że ktoś zaatakował działacza partii, członka zespołu medialnego. Poseł Marek Suski twierdzi, że napadli go „nieznani sprawcy”. Został tak poturbowany, że musiał mieć założone szwy. – To jest robienie polityki na ulicach – uważa parlamentarzysta.

Zarzut pobicia usłyszeli trzej mężczyźni, którzy brali udział w sobotę w bijatyce przed manifestacją KOD. Policja zidentyfikowała także dziewięciu kolejnych uczestników zajścia. Stanowisko stracił komendant miejski policji Piotr Kostkiewicz.

Prezydent Radosław Witkowski otrzymał od rady miejskiej absolutorium za wykonanie budżetu za 2016 rok. Radni PiS głosowali przeciw i przekonywali, że za prezydentury polityka Platformy, mamy w mieście dziadostwo.

Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości z kolejnym, politycznym atakiem na prezydenta Radomia i jego współpracowników. Atakiem chybionym, bo informacje przekazane dziennikarzom, a dotyczące subwencji drogowych, mijają się z prawdą.