• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wiadomości Radom i region

Mammobusy przyjadą w tym tygodniu do miejscowości w powiatach: białobrzeskim, grójeckim, kozienickim. radomskim, zwoleńskim oraz do Radomia. Narodowy Fundusz Zdrowia zaprasza panie w wieku 50-69 lat na bezpłatną mammografię w ramach „Programu profilaktyki raka piersi”.

Wszystko zasypane śniegiem, a tu pora pomyśleć o rowerze. O miejskim rowerze, który ruszy 1 kwietnia i wcale nie jest to wiadomość primaaprilisowa. Miasto zapewnia, że wszystko już niemal gotowe, pozostało rozwieźć rowery na stację i uruchomić system.

Politycy PiS alarmują: miasto nie jest przygotowane na ogłoszenie przetargu na przebudowę al. Wojska Polskiego, bo nie jest właścicielem 60 działek, przez które ma przebiegać trasa. Wiceprezydent Frysztak: Znowu kulą w płot.

No to mamy atak zimy – i ro jakiej! – wiosną. Obfite opady śniegu dały się we znaki kierowcom i przechodniom. Najtrudniejsze warunki drogowe były wczoraj po południu i wieczorem. Na szczęście policja nie odnotowała groźnych wypadków i kolizji.

W Sądzie Pracy rozpoczęła się dziś rozprawa z powództwa byłego sekretarza miasta Rafała Czajkowskiego przeciwko prezydentowi Radomia Radosławowi Witkowskiemu. Czajkowski domaga się przywrócenia do pracy i na stanowisko, jakie zajmował do początku września 2017 roku. Prezydent nie widzi takiej możliwości.

– To nieprawda, że radni Prawa i Sprawiedliwości i radni niezależni byli przeciwko uchwaleniu Radomskiego Programu Drogowego – zakomunikował radny tej partii Jerzy Pacholec. Wtórowali mu koledzy z opozycji. Nasez archiwalne teksty nie są spójne z tym przekazem.

Od dzisiaj, 16 marca, przez trzy tygodnie pasażerowie linii 4, 7, 9 i 17 będą mieli możliwość przejazdu niespotykanym dotąd w Radomiu nowoczesnym autobusem marki MAN Lion’s City GL. Ten wyjątkowo długi i pojemny pojazd, o wyróżniającym się wyglądzie, testować będzie MPK.

Przewodniczący rad miejskiej chce, by prezydent jak najszybciej wystąpił o zwołanie sesji nadzwyczajnej, na której wprowadzono by do budżetu Radomia pozycję dotyczącą budowy al. Wojska Polskiego. Witkowski: Co nagle, to po diable.

Zespół Szkół Elektronicznych to pierwsza radomska placówka oświatowa, do której trafia drukarkę 3D Zortrax M200. bezpłatnie przekazała jedna z firm. Za jakiś czas z nowoczesnego urządzenia będą korzystać kolejni uczniowie.

Sprzedali 3 tys.256 zestawów komputerowych z nielegalnym oprogramowaniem za 9,5 mln zł instytucjom publicznym na terenie całego kraju. Wśród nich jest Urząd Miejski w Radomiu. Funkcjonariusze Delegatury CBA w Białymstoku zatrzymali w tej sprawie trzech biznesmenów.