• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wiadomości Radom i region

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z pracami Wodociągów Miejskich, od czwartku, 1 października zostanie tymczasowo zamknięty odcinek ulicy Odrodzenia wraz ze skrzyżowaniem z Górną i Kaszubską. Autobusy linii 24 będą kursowały objazdem.

Prokuratura bada, czy ktoś, lub coś doprowadziło do śmierci 12-letniej dziewczynki z Kozienic. Uczennica jednej z tamtejszych szkół targnęła się na swoje życie. Śledczy zabezpieczyli telefon i komputer należący do nastolatki.

Na trzy lata więzienia skazał nieprawomocnie sąd mężczyznę, który w kwietniu tego roku groził wysadzeniem bloku w powietrze. W oknie swojego mieszkania na Plantach ustawił dwie butle gazowe i podpalił firankę. Twierdził, że ma dwa granaty i ich uzyje.

Trzy firmy złożyły oferty w przetargu na budowę wieży kontroli lotów i strażnicę Lotniskowej Straży Pożarnej na lotnisku w Radomiu, ogłoszonym przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”. Najtańsza z nich opiewa na kwotę niższą niż ta, którą inwestor przeznaczył na jej wykonanie.

– Andrzej Kosztowniak podczas posiedzenia sejmowej komisji finansów był przeciw wpisaniu budowy drogi S12 na odcinku Piotrków Trybunalski – Radom do budżetu państwa. Wstrzymuje więc inwestycję niezbędną dla lotniska – zarzuca parlamentarzyście PiS poseł Konrad Frysztak (PO). Zaatakowany: – To skrajna nieodpowiedzialność.

Można już ubiegać się o stanowisko Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu. Prezydent miasta ogłosił konkurs na kandydata. Wcześniej magistrat poinformował o naborze na szefów dwóch domów kultury: „Idalin” i „Borki”.

W czterech przychodniach weterynaryjnych można już bezpłatnie poddawać kastracji i sterylizacji psy i koty. To akcja realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego. Potrwa do 10 grudnia lub do czasu wyczerpania funduszy przeznaczonych na przeprowadzenie zadania.

Będą wspólne badania, działalność dydaktyczna i edukacyjna. Radomskie Muzeum im. Jacka Malczewskiego i Instytut Archeologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie podpisały umowę o współpracy.

Dwa koła zamiast sześciu, niedziałające hamulce i uszkodzone zawieszenie – taki był stan techniczny naczepy, którą wycofali z ruchu inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego na ekspresowej „siódemce”. Kierowca był zaskoczony.

O 57 ml zł wzrośnie deficyt budżetu Radomia. Takie braki w kasie miasta poczynił COVID-19. Na powiększenie różnicy pomiędzy przychodami a wydatkami zgodzili się dzisiaj radni. Zostanie ona sfinansowana z kredytów z banków krajowych i Europejskiego Banku Inwestycyjnego.