Wiadomości Radom i region

M.in. srebrny medal i wicemistrzostwo Europy w konkurencji Parada Marszowa przywiozła z Rastende w Niemczech Młodzieżowa Orkiestra Dęta Grandioso. To kolejny sukces radomskiego zespołu pracującego pod kierunkiem Dariusza Krajewskiego.

Nie szukaj i nie denerwuj się – to tylko tymczasowa zmiana. Z względu na kolejny etap prac remontowych rejestracja do poradni specjalistycznych w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym zmieniła lokalizację. Placówka prosi o wyrozumiałość i przeprasza za utrudnienia.

Sąd Najwyższy oddalił kasację wyroku uniewinniającego Andrzeja Majdana, członka Komitetu Obrony Demokracji od udziału w bójce w Radomiu w 2017 roku. SN uznał, że wniosek prokuratury o kasację jest bezzasadny.

Aż 44 mln zł potrzeba na rozbudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy miejskiej lecznicy.Tyle w kasie gminy nie ma. Na razie radni zapisali w przyszłorocznym budżecie Radomia kwotę 8 mln zł. Magistrat zamierza starać się o zewnętrzne finansowanie inwestycji.

Ani dzisiaj (poniedziałek, 4 lipca), ani jutro (wtorek, 5 lipca) widzowie nie obejrzą w kinie znajdującym się w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnym Elektrownia filmów. Wszystko przez usterkę techniczną.

– Radom jest najwłaściwszym miejscem do tego, by mówić o tym, czym w życiu każdego człowieka, społeczeństwa jest arogancka władza, która podwyższa ceny żywności – mówił na ogólnopolskiej Konwencji Przyszłości przewodniczący PO Donald Tusk. Zapowiedział, że jeśli władza PiS-owska nie zniknie, opozycja również zorganizuje się na ulicy.

Po pięcioletniej przerwie do Radomia wrócą Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show. Odbędą się w ostatni weekend sierpnia 2023 r. To już oficjalna wiadomość, którą potwierdził prezydent Radosław Witkowski.

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu uruchamia nowy kierunek studiów. Uczelnia dostała właśnie zgodę Ministerstwa Edukacji i Nauki na utworzenie robotyki i automatyzacji na wydziale mechanicznym. Inżynierowie specjaliści w zakresie programowania produkcji są najczęściej poszukiwanymi na rynku pracy. 

W sobotę, 2 czerwca w hali Radomskiego Centrum Sportu przy ul. Struga odbędzie się ogólnopolska konwencja Platformy Obywatelskiej. MZDiK informuje, że w związku z tym wydarzeniem  w godzinach około 8-19 będą wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na odcinku ulicy Struga oraz objazdy dla linii 9, 17, 18, 21 i 26.

Nie jest monopolistą, ale jest i przez najbliższych 10 lat Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji będzie największym przewoźnikiem autobusowym w Radomiu. Tabor gminnej spółki przejedzie przez ten czas łącznie 70 mln kilometrów i to coraz nowszymi i dobrze wyposażonymi pojazdami.