• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wiadomości Radom i region

Nie tylko kamienica Deskurów i ratusz – dwa ważne obiekty w Rynku – przechodzą metamorfozę. Remont trwa także w należących do Muzeum im. Jacka Malczewskiego domach Esterki i Gaski. Będzie się tutaj znajdować wystawa historyczno-archeologiczna poświęcona Radomiowi.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że od soboty, 19 stycznia, będą wprowadzone korekty rozkładów jazdy linii 3 i 11 (wraz ze zmianami tras kursów dojazdów i zjazdów) oraz 7, natomiast trasa linii nocnej N2 zostanie wydłużona na Południu.

Dwuletnie dziecko, jego matka oraz 50-letnia kobieta z objawami podtrucia tlenkiem węgla zostali odwiezieni do szpitala. Pomiary wykonane przez strażaków w budynku potwierdziły obecność groźnego gazu.

Dwaj mężczyźni włamali się do remontowanej kamienicy Deskurów. Gdy wrócili po skradziony łup, zostali zatrzymani przez radomskich policjantów. Odpowiedzą za kradzież z włamaniem, a za przestępstwo to grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Radomianin, który groził prezydentowi Radomia jest już w rękach policji. Ta zatrzymała go w Gdańsku, skąd mężczyzna zostanie przetransportowany do Radomia. Tu prokuratura przedstawi mu zarzut kierowania pod adresem Radosława Witkowskiego gróźb karalnych.

Tomasz Nita jest od dziś nowym prezesem Radomskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej RADPEC. Taką decyzję podjęła rada nadzorcza spółki. Rada zdecydowała jednocześnie o odwołaniu wiceprezesa Zbigniewa Słowińskiego. To stanowisko objął dotychczasowy prezes Krzysztof Zborowski.

Patrol medyczny Straży Miejskiej i Caritasu w pustostanie – oficynie kamienicy przy Żeromskiego znalazł ciało martwej kobiety. 55-latka była znana strażnikom i streetworkerom. Odmawiała pomocy, nie chciała skorzystać z noclegowni.

Radni Prawa i Sprawiedliwości krytycznie o planowanej lokalizacji dla Radomskiego Centrum Kultury. – Prosimy prezydenta, by wstrzymał się z podpisaniem umowy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich na konkurs architektoniczny. Chcemy szerszych konsultacji w tej sprawie – wyjaśniają.

Radomska policja namierzyła autora gróźb karalnych pod adresem prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. – Zatrzymanie mężczyzny to kwestia kilku godzin – zapewnia.

Kolejne instytucje odwołują zaplanowane na sobotę wydarzenia kulturalne. MOK „Amfiteatr” powiadomił, że przekłada z najbliższej soboty, 19 stycznia, na 2 lutego imprezę karnawałową w stylu bałkańskim.