• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Radomianie byli hojni. Zebrali pieniądze na zakup sprzętu dla radomskiego szpitala

21 maja 2020

Prawie 13 tys. zł wpłacili mieszkańcy Radomia i ziemi radomskiej podczas zbiórki na zakup sprzętu dla Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Nowoczesne urządzenia – kardiomonitor i pompa infuzyjna – zostaną wykorzystane w leczeniu osób, które zostały zakażone koronawirusem.

 

20200521_130633

 

Organizatorami zbiórki byli poseł Konrad Frysztak (Koalicja Obywatelska) i ks. Andrzej Tuszyński, dyrektor Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu.

Zbiórka na zakup nowoczesnego kardiomonitora oraz pompy infuzyjnej dla Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, który cały czas jest lecznicą jednoimienną o profilu zakaźnym, trwała kilka tygodni.

– Kiedy poseł Konrad Frysztak zadzwonił do mnie i zaproponował przeprowadzenie tej zbiórki od razu się zgodziłem. Niech sprzęt, który zostanie zakupiony dzięki naszej akcji służy wszystkim chorym. Ważne jest to, że w tak trudnych chwilach jesteśmy razem. Myślę, że kiedyś będziemy wspominali epidemię koronawirusa jako czas pozytywnych działań i akcji na rzecz tych najbardziej potrzebujących – podkreśla ks. Andrzej Tuszyński.

– Ta zbiórka to nasza spontaniczna akcja przeprowadzona z potrzeby serca. Dziękuję wszystkim, którzy przyłączyli się do tej zbiórki. Radomianie, jak i mieszkańcy ziemi radomskiej wpłacali sumy od kilku złotych po kwoty sięgające kilku tysięcy złotych. To naprawdę bardzo budujące. Jeszcze raz dziękuję za okazaną życzliwości i wsparcie. Ten sprzęt zostanie wykorzystany w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, który został przekształcony w szpital jednoimienny. Ważne jest również to, że te urządzenia będą wykorzystywane po zakończeniu epidemii koronawirusa – zaznacza Konrad Frysztak.

Dyrektor RSS Marek Pacyna zapewnia, że tego typu sprzęt jest szpitalowi bardzo potrzebny. – Pacjentów cały czas przybywa i to nie tylko z samego Radomia, ale i okolicznych miejscowości. Zarówno kardiomonitor, jak i pompa infuzyjna to urządzenia, które są często wykorzystywane w procesie leczenia chorych na COVID-19 – mówi dyrektor, dziękując jednocześnie organizatorom zbiórki za ich wsparcie.

Przypomnijmy: kardiomonitor to urządzenie do stałego pomiaru wybranych funkcji życiowych pacjenta. Z kolei pompy infuzyjne służą do ciągłego lub cyklicznego dokładnego dawkowania leków.

kat

Fot. Materiały prasowe

Tags

Dodaj komentarz