• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Radomianka Magdalena Dygała wśród najlepszych nauczycieli językowych świata

12 września 2019

Magdalena Dygała, lektorka języka angielskiego na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu, dołączyła do grona dwunastu najlepszych nauczycieli językowych świata w konkursie EF Excellence Award in Language Teaching 2019.

 

Magdalena Dygała

Magdalena Dygała

 

Tematem przewodnim konkursu jest promowanie międzynarodowego zrozumienia wśród uczniów lub studentów („Promoting Cross-Cultural Understanding Through Language Learning”) i ma na celu wyłonienie najwybitniejszych i najbardziej kreatywnych nauczycieli językowych na całym świecie.

Laureaci konkursu zostali zaproszeni przez organizatorów konkursu – firmę EF Education First, do Nowego Jorku na globalny szczyt w sierpniu bieżącego roku.

Wybitni prelegenci i uczestnicy zapoznają się z najnowszymi praktykami w dziedzinie badań nad językami, technologii nauczania, oceny i polityki. Żywy i interaktywny program paneli dyskusyjnych i sesji networkingowych zachęci do wymiany i debaty, a także umożliwi wgląd w bardziej efektywne praktyki edukacyjne współczesnego, globalnego społeczeństwa.

Jak zapewnia Aneta Mirosz, rzeczniczka UTH, Magdalena Dygała na listę zwycięzców trafiła nieprzypadkowo. – Od wielu lat angażuje młodzież i studentów w projekty międzynarodowe. Od 2017 roku jest koordynatorką międzynarodowego konkursu filmowego pt. „Dzień z życia ucznia/studenta z różnych krajów świata”, który odbywa się na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym. Jego celem jest wyłonienie najbardziej oryginalnego filmu przedstawiającego typowy dzień uczniów lub studentów z różnych krajów świata, zachęcenie młodzieży do aktywności twórczej oraz wykorzystania urządzeń multimedialnych – wyjaśnia rzeczniczka.

W ostatniej edycji konkursu I miejsce zdobyła grupa uczniów szkoły podstawowej z Malawi (,,Chambu Primary School”). Magdalena Dygała wraz ze studentami filologii angielskiej zorganizowała zbiórkę przyborów szkolnych, odzieży i żywności dla grupy 270 dzieci z afrykańskiej szkoły. Znalazła też sponsorów, którzy pokryli zakup mundurków szkolnych dla uczniów.

Pani Magdalena otrzymała nagrodę specjalną Nauczyciel Języka Angielskiego roku 2018, którą odebrała z rąk byłego premiera Jerzego Buzka.

kat

Fot. UTH Radom

 

 

Tags

Dodaj komentarz