Radomska Fabryka Broni zwycięzcą rankingu Polskiego Radia. Doceniono karabinek Grot

28 listopada 2022

Karabinek automatyczny MSBS Grot zaprojektowany i produkowany przez Fabrykę Broni Łucznik w Radomiu otrzymał nagrodę w tegorocznej edycji rankingu Polskiego Radia „Lubię, bo polskie” w kategorii „Najlepszy produkt eksportowy”.

 

Nagrodę odebrał prezes zarządu "Łucznika" dr Wojciech Arndt (fot. Fabryka Broni Radom).

 

Ranking promuje polskie produkty i usługi oraz wspiera rodzime firmy i edukuje słuchaczy publicznego nadawcy, w jaki sposób kupowanie polskich produktów i korzystanie z usług krajowych przedsiębiorców wpływa na koniunkturę naszej gospodarki.

Laureatom tegorocznej edycji "Lubię, bo polskie" wręczono statuetki podczas uroczystej gali, która odbyła się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana. Podobnie jak w ubiegłych latach, kapituła rankingu wyróżniła firmy, produkty i usługi.

"Najlepszy polski produkt eksportowy" to kategoria dla firm, które mogą pochwalić się produktem eksportowym lub usługą o wyjątkowych walorach bądź wyróżniają się wysokimi wskaźnikami sprzedaży na obcych rynkach. Jest to nagroda dla firm skutecznie i ciekawie promujących polskie produkty lub usługi za granicą.

W tej kategorii zwycięzcą została Fabryka Broni wyróżniona za karabinek automatyczny MSBS Grot C16 FB-A2 kal. 5,56 x 45 mm. Nagrodę odebrał prezes zarządu "Łucznika" dr Wojciech Arndt. 

kat

Tags