• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Radomska Orkiestra Kameralna w sieci. Poznaj muzyków solo

21 kwietnia 2020

Z wiadomych powodów nie odbędzie się planowany na najbliższą sobotę koncert Radomskiej Orkiestry Kameralnej pt. „(Re)discovering Harvey Hope”. To wydarzenie odbędzie się we wrześniu i zainauguruje nowy sezon artystyczny. Ale ROK ma dla nas teraz ciekawe propozycje.

 

Radomska Orkiestra kameralna

Radomska Orkiestra kameralna

 

– Mimo przeszkód nie zawieszamy naszej działalności, a wręcz przeciwnie. Nie pozwolimy, aby przez ten czas życie naszych melomanów i nie tylko obyło się bez obecności Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Nie możemy zaprosić Państwa do naszej siedziby, ale dzięki nowoczesnym technologiom to my możemy zagościć w państwa domach – wyjaśnia Agnieszka Stanicka z biura koncertowego ROK.

Spotkania solo, archiwalne nagrania

ROK przygotowała cykl spotkań z muzykami grającymi w orkiestrze. Już od tego tygodnia w każdą środę i piątek na Facebooku będzie można spotkać się z muzykami, tym razem całkiem solo, którzy zaproszą do swoich muzycznych światów. – W pozostałe dni tygodnia będziemy mogli powspominać archiwalne koncerty i posłuchać przepięknej muzyki Beethovena, czy Mendelssohn, Oprócz klasyki znajdzie się także miejsce na trochę rozrywki, jak muzyka filmowa, czy celtycka. Nie możemy także zapomnieć o muzyce współczesnej, a to za sprawą nagrań Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego Krzysztofa Pendereckiego „Arboretum”. W ten sposób pragniemy oddać cześć Maestro, który był i będzie nieodłączną częścią tego wydarzenia – zapowiada Stanicka.

Muzyczni indywidualiści

Do tej pory poznaliśmy orkiestrę jako świetnie brzmiącą całość, co prawda złożoną z wielu wyjątkowych muzyków, jednak postrzeganych przez pryzmat całego zespołu. – Warto jednak pamiętać, że w skład naszej orkiestry wchodzą muzycy wyjątkowi, posiadający zróżnicowane gusta muzyczne czy pasje. Zaproponowany przez nas cykl spotkań pozwoli lepiej poznać członków orkiestry. Czy gotowi są jesteście usłyszeć wielki przebój Michaela Jacksona w wykonaniu Piotra Cebuli, który w tym celu się „roztroił”? Czy znacie zamiłowanie Małgosi Chrzanowskiej do kwartetów oraz do Schuberta? Czy można oprzeć się duetowi Satomi Yasutaniya i Marta Kiljan wykonującemu utwory Bacewicz, Telemanna oraz Vivaldiego? Kto lepiej przekaże nam miłość do kontrabasu od Irka Winiarskiego? Jak Ola Talacha radzi sobie z grą na mandolinie?  A także: czy zgrane małżeństwo Michał Zaborski i jego żona Małgorzata Markiewicz w muzycznym duecie brzmią równie zgodnie? – pyta całkiem nieretorycznie Agnieszka Stanicka.

Radomską Orkiestrę Kameralna spotkasz w internecie tutaj.

kat

Fot. Materiały prasowe/ROK

 

Tags

Dodaj komentarz