• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Radomski Dąb Wolności może zostać Drzewem Roku. Głosuj!

7 czerwca 2020

Dąb Wolności rosnący pod gmachem Resursy Obywatelskiej może zostać Drzewem Roku. Wystarczy, że zagłosujemy na nie w plebiscycie Fundacji Gaja, jednej z najprężniej działających organizacji ekologicznych w Polsce, która już po raz dziesiąty ogłosiła swój konkurs.

 

Fot. Łukasz Wójcik/ UM Radom

Fot. Łukasz Wójcik/ UM Radom

 

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na rolę drzew w naszym życiu, wzmocnienie świadomości społecznej w odniesieniu do środowiska, w którym żyjemy oraz wyłonienie najważniejszego, najciekawszego, najbardziej lubianego i cenionego przez społeczności lokalne drzewa w naszym kraju.

Resursa dzięki inspiracji i wsparciu Ewy Głowackiej, miejskiego konserwatora przyrody, zgłosiła do konkursu Dąb Wolności, którego 100 rocznicę posadzenia hucznie obchodziliśmy równo rok temu.
W czerwcu 2019 roku Resursa zorganizowała kilka imprez mających na celu przybliżenie mieszkańcom Radomia historii jubilata oraz zwrócenie uwagi na najpiękniejszy pomnik przyrody naszego miasta.

Fundacja Gaja informuje, że do tegorocznej edycji plebiscytu napłynęło blisko 80 zgłoszeń. To znane i lubiane przez społeczności lokalne okazy przyrodnicze, a także ważne elementy naszej kultury i historii. Jury konkursowe wyłoniło 16 finalistów, wśród których znalazł się radomski Dąb Wolności. Laureatem plebiscytu zostanie drzewo, które zdobędzie największą liczbę głosów internautów. Będzie ono reprezentowało nasz kraj w konkursie europejskim Tree of the Year w 2021 roku.

Głosowanie pod tym adresem trwa do 30 czerwca.

Tags

Dodaj komentarz