Radomskie pogotowie ma kolejne nowoczesne karetki. Ambulanse będą jeździły m.in. do niepełnosprawnych

19 października 2022

Dwa nowoczesne ambulanse zasiliły flotę Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Nowe karetki trafią do ambulatorium nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej i będą wykorzystywane właśnie w czasie wyjazdów do pacjentów korzystających z tej formy pomocy opieki medycznej. Pojazdy kosztowały około 700 tys. zł, pieniądze pochodzą z budżetu miasta.

 

fot. Rafał Sadowski/UM Radom

 

- Te wyjazdy są do pacjentów niepełnosprawnych oraz takich, którzy ne mogą dotrzeć do nas. Decyzję o wyjeździe zawsze podejmuje lekarz po przeprowadzonym wywiadzie - wyjaśnia Bogumiła Galas, z ambulatorium Nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Radomskie pogotowie od lat świadczy nocną i świąteczną pomoc zdrowotną. Do gabinetów przy ul. Lekarskiej zgłaszają się pacjenci z nagłymi zachorowaniami czy urazami po godz. 18 w dni powszednie oraz cała dobę w soboty, niedziele i święta, czyli wtedy, gdy poradnie rodzinne są już zamknięte. Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej prowadzi gabinety: internistyczny, zabiegowy oraz pediatryczny.

W ciągu doby ambulatorium nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej udziela pomocy średnio dla 160 pacjentów. W tym jest co najmniej kilka wyjazdów do domów chorych.

- Zakup jest częścią większego programu wymiany floty, jaki realizujemy dzięki pieniądzom z budżetu Radomia. Pracownicy z niecierpliwością czekali na te ambulanse. Niebawem w naszym ambulatorium będzie także nowy sprzęt medyczny, kupiony także dzięki wsparciu miasta - podkreśla Elżbieta Cieślak, p.o. dyrektora Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

- To właśnie tutaj przychodzą pacjenci, kiedy potrzebują pomocy po godzinach pracy placówek podstawowej opieki zdrowotnej, czy w dni wolne. Zależy nam na tym, żeby personel korzystał z dobrego sprzętu, żeby mógł bez zbędnej zwłoki dojechać do chorego, jeśli będzie taka potrzeba - zapewnia wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik.

Aż 18 nowych karetek

- W ostatnich latach dla Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego zakupiono 18 nowych karetek. Teraz pogotowie otrzymuje kolejne dwie. Konsekwentnie, krok po kroku zmierzamy w kierunku, który wyznaczyliśmy wspólnie z radnymi i samym pogotowiem. Stawiamy na dobry, nowoczesny sprzęt, który daje komfort pracy lekarzy i ratowników medycznych, a jednocześnie mocno poprawia dostęp radomian do opieki zdrowotnej – przypomniał prezydent Radosław Witkowski przekazując dzisiaj załodze RSPR ambulanse.

W ramach umowy z miastem Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego otrzymała także 300 tys. zł na zakup aparatury i sprzętu medycznego do ambulatorium nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

kat, bdb

 

Tags