• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Radomskie pogotowie ratunkowe ma pięć nowych karetek

10 października 2019

O pięć nowych karetek z pełnym wyposażeniem wzbogaciła się Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego. Kosztowały w sumie 3,3 mln złotych, z czego 2,5 mln pochodził od marszałka województwa mazowieckiego, a pozostała kwota z budżetu miasta.

 

Screenshot_2019-10-10 Radomskie pogotowie ma nowe karetki(1)

 

– Decyzję o dofinansowaniu tego projektu podjęliśmy w poczuciu  odpowiedzialności za zrównoważony podział środków. Myślę, że sprostaliśmy potrzebie chwili, zwłaszcza że w ramach rządowego programu ani jedna spośród dwustu karetek nie trafiła do Radomia – mówił podczas uroczystego przekazania nowych ambulansów wicemarszałek Mazowsza Rafał Rajkowski.

Prezydent Radosław Witkowski przypomniał, że w podpisanym przed rokiem pakcie dla zdrowia znalazł się zakup 15 nowych karetek. – Łącznie z trzema zakupionymi jest ich już osiem, a w przyszłym roku na pewno kupimy dziewiątą w ramach Budżetu Obywatelskiego. To pokazuje naszą determinację i to, jak ważne jest dla nas zdrowie mieszkańców Radomia. Systematycznie inwestujemy więc nie tylko w nowe karetki, ale też szpital. Tylko w tym roku wydamy na ten cel 34 mln zł – przypomniał prezydent.

Z danych Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego wynika, że stacjonujące w mieście karetki pokonują rocznie około 800 tys. km. Nowe ambulanse zastąpią najbardziej wyeksploatowane pojazdy. Ich przekazanie towarzyszyło obchodom Dnia Ratownictwa Medycznego. Podczas uroczystości w Resursie Obywatelskiej zostały wręczone odznaczenia ministra zdrowia, marszałka województwa mazowieckiego i prezydenta Radomia.

Źródło: UM Radom, fot. Łukasz Wójcik/UM Radom

Tags

Dodaj komentarz