• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Radomskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza. Przez Nepal i Himalaje

13 grudnia 2016

Radomskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza dzisiaj (13 bm.) o godz. 18 do Galerii Łaźni przy ul. Traugutta 33 na fotograficzną podróż do Nepalu, a w czwartek (15 bm.) o godz. 18 do DK Idalin na otwarcie wystawy członków Grupy Twórczej Grótfuhaszcze.

 

Grupy Twórczej Grótfuhaszcze

Grupy Twórczej Grótfuhaszcze

 

„Przez Nepal i Himalaje prowadzi wiele tras trekingowych, wielu ludzi nimi chodzi, pewnie nawet z naszego podwórka. Dolpo jest jednak wyjątkowe – leżące w zachodnim Nepalu, dalekie od wszystkiego, do 1996 zamknięte przed „obcymi” dla zachowania odrębności kulturowej – zamieszkane przez etnicznych Tybetańczyków. Po raz pierwszy pokazane w filmie „Himalaya” Erica Vallisa [1999], szliśmy jego drogą. Nie mieliśmy wielkiego wyboru – w całym rejonie nie ma ani kilometra drogi jezdnej, tylko karawany jaków przechodzą przez wysokie przełęcze. Trudności techniczne, organizacyjne i finansowe są na tyle poważne, że przez 23 dni spotkaliśmy tylko trzy inne grupy trekingowe – na popularnych trasach tyle widzi się w ciągu godziny. Trek uchodzi za bardzo trudny z racji wysokości i długotrwałości przebywania na prawie zupełnym pustkowiu, bez żadnej możliwości zaopatrzenia. A jednak – udało się nam…” – o tej niełatwej wyprawie opowie Czarek Kurys – geograf, leśnik, fascynat Wschodu.

Natomiast w czwartek (15 bm.) o godz. 18 w Galerii DK Idalin nastąpi wystawy członków Grupy Twórczej Grótfuhaszcze. Grupa zawiązała się w listopadzie 2012 roku, łącząc ze sobą pasjonatów fotografii plenerowej. W tej chwili grupę tworzą: Monika Chmielewska- Zioło, Małgorzata Derleta, Dorota Wólczyńska, Andrzej Chojnacki, Dariusz Stankiewicz, Wojciech Śmietanka, Krzysztof Zdanowicz.

Prezentowana wystawa to owoc wspólnych wypraw plenerowych.

kat

 

Tags

Dodaj komentarz