Radość tworzenia

14 listopada 2007
Mali aktorzy prezentowali dziś swoje zdolności  podczas VI Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych, który odbył się w MDK przy ul. Daszyńskiego. Każdy z przygotowanych spektakli był dla jego twórców i wykonawców wyjątkowy.  Przedstawienia były zabawne- Najważniejsza jest radość tworzenia, a wy młodzi artyści jesteście dowodem na to, że sztuka łączy – podkreślała Iwona Chodorowicz z Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki, które jest współorganizatorem przeglądu.

Podczas festiwalu prezentowali się podopieczni placówek z Radomia i okolic m.in: Pionek, Krzyżanowic i Borkowic. Występy dzieci oceniała specjalna komisja artystyczna, która wybierze najlepszą grupę. - Wszyscy dostaniecie upominki, wszyscy jesteście tak samo dobrzy. Ale tylko jeden zespół będzie reprezentować wszystkich młodych aktorów podczas gali finałowej, 29 listopada w teatrze „Rampa” w Warszawie – tłumaczyła I. Chodkiewicz. Publiczność podziwiała swoich kolegów

Jako pierwsi na scenie pojawili się uczniowie Zespołu Szkół Integracyjnych w Radomiu z przedstawieniem „Kapryśna królewna”. To krótka, humorystyczna bajka z morałem, którą publiczność oglądała z przyjemnością. Na widowni siedzieli głównie aktorzy innych spektakli, którzy z wielkim entuzjazmem bili brawa swoim kolegom. „Wakacyjny pociąg” przedstawiły dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Nasza Szkoła” z Radomia. To właśnie ta placówka reprezentowała w ubiegłym roku młodych niepełnosprawnych podczas koncertu finałowego w Warszawie. Wystąpił także dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Borkowicach, z Pionek i Krzyżanowic a także dzieci z Ośrodka dla Niewidzących i Słabowidzących w Radomiu.