• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Radostowska gotowa. Wykonano ją częściowo za pieniądze mieszkańców

14 września 2020

Zakończyła się budowa ulicy Radostowskiej na Młodzianowie. Powstał też odcinek ulicy Działkowej oraz łącznik z ulicą Wydmową. Była to tzw. inwestycja czynowa, czyli współfinansowana częściowo przez zainteresowanych mieszkańców.

   

Ulica Radostowska łączy ze sobą ulice Gajową i Godowską. Ma ponad 700 m długości, a wzdłuż niej stoi kilkadziesiąt domów jednorodzinnych. Dotychczas była to droga gruntowa, na której po większych opadach tworzyło się błoto. Mieszkańcy postanowili więc założyć społeczny komitet budowy ulicy, dzięki czemu doprowadzili realizacji inwestycji.

Obecnie ulica Radostowska ma asfaltową jezdnię o szerokości sześciu metrów na odcinku między ulicami Gajową a Działkową. Po jej obu stronach znajdują się półtorametrowe chodniki z kostki. Takie same parametry ma także fragment ulicy Działkowej od Wydmowej do Radostowskiej oraz łącznik ulic Wydmowej i Radostowskiej. Na dalszym odcinku, czyli między ulicami Działkową a Godowską, ze względu na znacznie węższy pas drogowy, ulica Radostowska jest ciągiem pieszo-jezdnym o szerokości od 6,3 do 6,5 m. Zakres zadania obejmował również wykonanie kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz nowego oświetlenia ulicznego. Cała inwestycja objęła łącznie 860 metrów długości dróg.

Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, na ulicy Radostowskiej powstały progi zwalniające. Cała ulica została objęta strefą zamieszkania, co oznacza między innymi, że można jeździć po niej z prędkością do 20 kilometrów na godzinę. Strefa objęła też ulicę Wydmową, łącznik z Radostowską i część Działkowej. Wszystkie skrzyżowania na tym terenie stały się równorzędne. Zmiana ta dotyczy również skrzyżowania ulic Działkowej i Wydmowej, gdzie wcześniej - ze względu na jeden wlot o nawierzchni gruntowej - było łamane pierwszeństwo.

Wykonawcą inwestycji na Młodzianowie, kosztującej ponad 3,9 mln zł, była radomska firma Zbig-Bet.

Źródło: MZDiK Radom

Tags

Jedna odpowiedź do “Radostowska gotowa. Wykonano ją częściowo za pieniądze mieszkańców”

  1. Yurek pisze:

    Ekipa remontowa spisała się na medal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *