Rekord w odpadach

11 stycznia 2007
Piotrek Sołśnia, uczeń radomskiego gimnazjum nr 24 zebrał kilkaset puszek, 500 baterii, 200 nakrętek i 500 butelek typu PET w akcji organizowanej przez Radkom. Łącznie młodzież zebrała 3,2 tony surowców. Konkurs nosił hasło "Zbieramy surowce z Radkomem, bo czyste środowisko jest naszym domem". Konkurs uczy zachowań ekologicznych

W klasyfikacji szkół I miejsce zajęli uczniowie z PSP Gzowice. W nagrodę pojadą na zorganizowaną przez Radkom wycieczkę na basen z wyżywieniem. II miejsce przypadło PSP nr 1 w Radomiu (nagroda - wyjście do kina), a III PSP nr 24 w Radomiu, której uczniowie otrzymali "wór słodyczy”.

Zadaniem uczestników konkursu było zebranie jak największej ilości odpadów podlegających recyklingowi, czyli puszek po napojach i butelek PET z nakrętkami oraz szczególnie niebezpiecznych dla środowiska naturalnego zużytych baterii. – W tej edycji uczniowie zebrali dwukrotnie więcej, niż w poprzednich turach razem - podkreśla Dariusz Gołębiowski z Radkomu. - Być może wpływ na ten rekordowy wynik miało to, że po raz pierwszy w kilkuletniej historii konkursu wprowadziliśmy także klasyfikację indywidualną. Dla tych uczniów, którzy zebrali w swoich szkołach najwięcej ufundowaliśmy  odtwarzacze mp3.

Już niebawem Radkom ogłosi pierwszą tegoroczną edycję konkursu (jej finał odbędzie się tradycyjnie w czasie VII Forum Proekologicznego 21 marca 2007r.). Następna rozpocznie się w kwietniu i potrwa do końca maja. Uczeń, który zbierze najwięcej odpadów w obu edycjach otrzyma w nagrodę komputer.