• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Rekord WOŚP. Organizatorzy dziękują darczyńcom i wolontariuszom

7 marca 2019

Rekordową kwotę prawie 410 tys. zł złotych zebrano podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radomiu. To o ponad 70 tys. zł więcej niż podczas zeszłorocznego finału .Organizatorzy dziękują wszystkim darczyńcom i wolontariuszom.

 

_SMM5731

 

 

–  Myśleliśmy, że wynik z zeszłego roku został już mocno wyśrubowany, a okazało się, że w tym roku zebraliśmy jeszcze więcej pieniędzy. Serdecznie dziękuję 350 wolontariuszom oraz wszystkim radomianom za okazane wsparcie. We wspólne finałowe granie włączyło się wiele instytucji, szkół, restauracji oraz osób prywatnych, co wpłynęło na tegoroczny rekordowy wynik zbiórki – mówił dzisiaj podczas podsumowania w magistracie Bartosz Bednarczyk, szef sztabu WOŚP w Radomiu.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała pieniądze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. – Wszystkim radomianom, którzy wrzucili choćby symboliczną kwotę do puszki chciałbym gorąco podziękować. Pamiętajmy, że do naszych szpitali każdego roku trafia sprzęt o większej wartości niż kwota, jaką wrzucamy do puszek. Pamiętam, że trochę narzekaliśmy, że tegoroczny finał przypada na niehandlową niedzielę, że pogoda była nieprzyjemna, ale to co pokazali radomianie jest przepiękne. Wierzę, że już co roku będziemy bić rekordy – zapewniał wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik.

Źródło: UM Radom

Tags

Jedna odpowiedź do “Rekord WOŚP. Organizatorzy dziękują darczyńcom i wolontariuszom”

  1. Andrzej pisze:

    Brawo!
    Owsiak i rodzinka będą mieli więcej na wakacje za granicą i inne frukty…

Dodaj komentarz