• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Remont drogi Antoniówka – Groszowice. Trasa autobusów linii 26 będzie skrócona

25 października 2021

Remont drogi powiatowej między Antoniówką a Groszowicami zaplanowany początkowo na piątek, 22 października został odwołany przez wykonawcę, a jego termin przeniesiony na dzisiaj, 25 października; w godz. 8.15-23.30 trasa linii 26 będzie skrócona do Antoniówki.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Fragment drogi pomiędzy Antoniówką a Groszowicami zostanie zamknięty z powodu układania nowej nawierzchni przez wykonawcę, czyli firmę Budromost-Starachowice. Inwestorem tego zadania jest Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych.

Trasa autobusów linii 26 zostanie skrócona do przystanku Antoniówka - przy trasie wojewódzkiej nr 737 (w kierunku Jedlni-Letniska). Będzie to przystanek dla wysiadających. Dalej autobusy będą realizowały przejazd techniczny (bez pasażerów i bez zatrzymywania się na przystankach!) przez Wrzosów do Siczek (zawracanie na placu przy sklepie naprzeciw zalewu), a następnie z powrotem - do stałego przystanku w Antoniówce (dla wsiadających). W tym miejscu będą rozkładowe postoje autobusów. Odjazdy w stronę pętli Mokra / Wernera lub Janiszew będą realizowane zgodnie ze stałym rozkładem jazdy linii 26 dla przystanku Antoniówka.

Pierwsze kursy linii 26 wykonywane na trasie skróconej: o 8:07 z pętli Janiszew w kierunku Antoniówki i o 9:03 z przystanku Antoniówka w kierunku Janiszewa. Ostatnie kursy linii 26 wykonywane na trasie skróconej: o 22:50 z pętli Mokra / Wernera w kierunku Antoniówki i o 23:22 z przystanku Antoniówka w kierunku zajezdni Borki.

Zawieszone będzie funkcjonowanie przystanków: Antoniówka (w kierunku Myśliszewic), Antoniówka / stacja PKP (w obu kierunkach, przy przejeździe), Groszowice (w obu kierunkach, przy kościele) oraz Myśliszewice (pętla obok szkoły).

Uwaga! Ze względu na krótki okres obowiązywania tych korekt nie będą one uwzględnione w Systemie Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (zapowiedzi przystanków będą wyświetlane według stałego przebiegu trasy). Dopiski „stała trasa” na wyświetlaczach dotyczą jedynie zmiany w rejonie ulic Struga i Kozienickiej.

Tags