Remont drogi Antoniówka – Groszowice. Trasa linii 26 będzie skrócona

18 października 2021

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z remontem drogi między Antoniówką a Groszowicami, od wtorku, 19 października od godz. 8.15 do środy, 20 października do godz. 19 trasa linii 26 będzie skrócona do Antoniówki.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

 

Odcinek drogi pomiędzy Antoniówką a Groszowicami będzie tymczasowo zamknięty dla ruchu kołowego z powodu układania nowej nawierzchni bitumicznej. Inwestorem jest Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Radomiu.

Trasa autobusów linii 26 zostanie skrócona do przystanku Antoniówka - przy trasie wojewódzkiej nr 737 (w kierunku Jedlni-Letniska). Będzie to przystanek dla wysiadających. Dalej autobusy będą realizowały przejazd techniczny (bez pasażerów i bez zatrzymywania się na przystankach!) przez Wrzosów do Siczek (zawracanie będzie odbywać się na placu przy sklepie naprzeciw zalewu, czyli u zbiegu ulic Głównej i Jaśminowej), a następnie z powrotem - do stałego przystanku w Antoniówce (dla wsiadających). W tym miejscu będą rozkładowe postoje autobusów. Odjazdy w stronę pętli Mokra / Wernera lub Janiszew będą realizowane zgodnie ze stałym rozkładem jazdy dla przystanku Antoniówka (od dnia 20 października 2021 roku nastąpi korekta rozkładu jazdy linii 26 w związku z przywróceniem stałej trasy na terenie Radomia, przebiegającej w obu kierunkach ulicami Struga i Kozienicką).

Pierwsze kursy linii 26 wykonywane na trasie skróconej w dniu 19 października (wtorek): o 7:34 z pętli Mokra / Wernera w kierunku Antoniówki i o 8:33 z przystanku Antoniówka w kierunku Janiszewa. Ostatnie kursy linii 26 wykonywane na trasie skróconej w dniu 20 października (środa): o 18:11 z pętli Mokra / Wernera w kierunku Antoniówki i o 18:48 z przystanku Antoniówka w kierunku ulicy Mokrej.

Zawieszone będzie funkcjonowanie przystanków: Antoniówka (w kierunku Myśliszewic), Antoniówka / stacja PKP (w obu kierunkach, przy przejeździe), Groszowice (w obu kierunkach, przy kościele) oraz Myśliszewice (pętla obok szkoły).

Uwaga! Ze względu na krótki okres obowiązywania korekt nie będą one uwzględnione w Systemie Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (zapowiedzi przystanków będą wyświetlane według stałego przebiegu trasy). Dopiski „stała trasa” na wyświetlaczach w dniu 20 października będą dotyczyły tylko zmiany na Gołębiowie.

Tags