Remont Lubelskiej w Małęczynie Nowym. Kursy wariantowe linii 24 zawieszone

21 listopada 2021

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z remontem ulicy Lubelskiej w Małęczynie Nowym (gmina Gózd), od poniedziałku, 22 listopada od godz. 7.30 do odwołania kursy wariantowe linii 24 zostaną skrócone do tymczasowego przystanku Małęczyn Stary.

 

 

Konieczność okresowej zmiany trasy wynika z planowanego układania nawierzchni na całej szerokości odcinka ulicy Lubelskiej w Małęczynie Nowym. Ruch będzie wtedy ograniczony, a chwilami całkiem niemożliwy. Z tego powodu nie będzie możliwości dojazdu do pętli Małęczyn Nowy - ani od wschodu, ani od zachodu.

Autobusy będą kursować w Małęczynie Starym ulicami Radomską, Makowską i Ziembickiego do tymczasowego przystanku końcowego Małęczyn Stary (przy ulicy Ziembickiego, za skrzyżowaniem z Makowską, w stronę Szkolnej). Tam będą realizowane rozkładowe postoje. Odjazdy z tego przystanku będą wykonywane zgodnie z rozkładem jazdy linii 24, obowiązującym normalnie dla przystanku Małęczyn Stary / Ziembickiego (w stronę ulicy Radomskiej). Powrót autobusów w kierunku Radomia będzie odbywał się przez ulice Ziembickiego, Szkolną i Radomską.

Nieczynne będą przystanki: Małęczyn Stary / Ziembickiego (w obu kierunkach, w stałych lokalizacjach); Małęczyn Nowy / Kościelna (w obu kierunkach); Małęczyn Nowy / Cmentarz (w obu kierunkach); Małęczyn Nowy I (NŻ) (w obu kierunkach); Małęczyn Nowy (pętla przy ulicy Lubelskiej). Poniższe przystanki będą czynne tylko dla kursów z Grzmucina: Małęczyn Stary / Makowska (przy ulicy Radomskiej, w stronę Szkolnej); Małęczyn Nowy / Szkolna (przy ulicy Radomskiej, w stronę Szkolnej). Uruchomione zostaną przystanki tymczasowe: Małęczyn Stary (przystanek końcowy i zarazem początkowy w podanej wyżej lokalizacji); Małęczyn Stary / Ziembickiego (przy ulicy Szkolnej, za Ziembickiego, w stronę Radomskiej); Małęczyn Stary / Szkolna (przy ulicy Szkolnej, w pobliżu szkoły, w stronę Radomskiej).

Powyższe zmiany dotyczą tylko kursów wykonywanych rozkładowo do pętli Małęczyn Nowy oraz z powrotem. Trasa oraz przystanki kursów wariantowych do pętli Grzmucin i z powrotem nie ulegają zmianom na terenie Małęczyna Starego.

UWAGA! W dniach 20-21.11.2021 (sobota i niedziela) autobusy linii 24 będą jeździły w Małęczynie stałą trasą. Zlikwidowane zostaną tymczasowe przystanki Małęczyn Stary / Szkolna i Małęczyn Nowy / Bankowa (oba przy ulicy Szkolnej).

Inwestorem robót na ulicy Lubelskiej w Małęczynie Nowym jest Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych.

Tags