• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Remont na pediatrii w RSS. Mali pacjenci i lekarze będą mieli lepsze warunki

6 grudnia 2019

Większa izba przyjęć, sala obserwacyjna, nowe pomieszczenie na gabinet USG – takie mają być efekty modernizacji oddziału dziecięcego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Remont na pediatrii potrwa do marca 2020 roku.

 

Fot. Łukasz Wójcik/ UM Radom

Fot. Łukasz Wójcik/ UM Radom

 

– Przede wszystkim będziemy mieli salę obserwacyjną, na której w dużo lepszych warunkach będzie można zajmować się pacjentami nie wymagającymi dłuższego pobytu. Uzyskamy też nowe pomieszczenia na gabinet USG – wyjaśnia kierownik oddziału dziecięcego Zbigniew Dziwisz. Po remoncie oddział uzyska także oddzielne wejście.

Prace będą kosztowały około 300 tys. zł. Pieniądze pochodzą z budżetu miasta oraz ze zbiórki przeprowadzonej podczas balu charytatywnego zorganizowanego przez fundację Lepsza Jakość Życia . Podczas balu zebrano 150 tys. zł.

– Każda złotówka przekazana na szpital, to pieniądze, które dobrze służą wszystkim mieszkańcom Radomia i regionu – mówił podczas symbolicznego przekazania zebranych przez fundację pieniędzy wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik.

Na pediatrii miejskiego szpitala leczeni są pacjenci w wieku od 0 do 18 lat. Oddział jest podzielony na dwa odcinki – dzieci młodszych i starszych, na których łącznie jest 28 łóżek.

kat

Tags

Dodaj komentarz