Reklama

Remont za miliony

6 lutego 2007

Remont gmachu u zbiegu ulic: Słowackiego i 25 Czerwca może rozpocząć się w marcu. Budynek, w którym mieści się MDK, hufiec ZHP i siedziba ZNP jest w opłakanym stanie.

Ściany trzeba było podeprzeć Od pewnego czasu ściany narożnej kamienicy podpierają nawet drewniane stemple. Teraz jest szansa na gruntowną zmianę, bo miasto ogłosiło przetarg, który ma wyłonić wykonawcę prac remontowych. Mają one kosztować około 4 mln zł. 

– Remont jest tak drogi, bo zakres prac będzie bardzo szeroki - tłumaczy dyrektor wydziału inwestycji Urzędu Miejskiego Eugeniusz Kaczmarek. – Planowana jest m.in. wymiana stropów, odnowienie elewacji, podłóg, remont klatek schodowych. W pierwszej kolejności renowacji poddana zostanie narożna część, potem – główna, a także oficyna.

Mimo fatalnego stanu technicznego remontu nie dało się rozpocząć wcześniej. Budynek znajduje się w rejestrze zabytków, dlatego przygotowanie dokumentacji było bardzo czasochłonne.

Jak podkreśla dyr. Kaczmarek, jeśli przetarg przebiegnie bez komplikacji i protestów ze strony oferentów, remont rozpocznie się w marcu. Na czas jego trwania władze miejskie będą musiały znaleźć MDK – owi zastępczą siedzibę. Komenda hufca przeniesie się na czas robót do Zespołu Szkół im. Staszica na ul. 11 Listopada.