Remont zatoki przy Resursie. MZDiK wyznaczył objazdy dla autobusów linii 7, 9, 17 i N2

10 lipca 2023

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z remontem zatoki przystankowej przy ulicy Malczewskiego, od dzisiaj, 10 lipca od godz. 8 będzie wprowadzony objazd dla linii 7, 9, 17 i N2. Autobusy linii 19 będą natomiast pomijały przystanek obok Resursy.

 

 

Remont nawierzchni obejmie całą długość zatoki przy przystanku Malczewskiego / Kelles-Krauza 02 (obok Resursy Obywatelskiej, w kierunku ulicy Kelles-Krauza). Ze względu na brak możliwości wyznaczenia przystanku zastępczego przy tym fragmencie ulicy Malczewskiego autobusy linii 7, 9, 17 i N2 będą aż do odwołania kursowały następującą trasą objazdową: Malczewskiego, Struga (jednokierunkowy odcinek po wschodniej stronie Resursy Obywatelskiej), Kelles-Krauza, Struga.

Uruchomiony zostanie przystanek tymczasowy Struga / Malczewskiego 18 (po wschodniej stronie Resursy, w pobliżu budynku przy ulicy Struga 2). Będzie on obowiązywał dla autobusów linii 7, 9, 17 i N2 w kierunku placu Jagiellońskiego.

Autobusy linii 19 w kierunku pętli Obozisko będą kursowały stałą trasą (prosto przez ulicę Malczewskiego), lecz z pominięciem zawieszonego przystanku.

Na trasach linii 7, 9, 17, 19 i N2 w przeciwnym kierunku nie będzie żadnych zmian.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz o stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic bądź do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę.

Tags