Resursa na początek weekendu: „Przygody Lista Witalisa” i wystawa zdjęć radomskich kościołów

2 czerwca 2023

Resursa zaprasza dzisiaj, 2 czerwca o godz. 18 na dwa wydarzenia: jedno dla dzieci, drugie dla dorosłych. Najmłodsi będą mogli obejrzeć na scenie (ponownie) spektakl pt.„Szelmostwa Lisa Witalisa”, a starsi – wziąć udział w otwarciu wystawy fotografii Wandy Łucji Gotkiewicz „Kościoły Radomia”.

 

„Szelmostwa Lisa Witalisa” ponownie na scenie ( fot. Resursa/Katarzyna Jagiełło)

 

„Wszystkie dzieci wita lis, który zwie się Witalis! Mamy z nim ogromny zgryz, choć nie będzie nas tu gryzł”. Nasz bohater „miał rozumu za dziesięciu”, a swoim sprytem wprawiał w podziw. Jego dumą była też znakomita kita – nikt w lesie nie miał tak pięknego ogona. Jednak ten lisek to prawdziwy szelma! Nie potrafił nawet przez chwilkę przestać kombinować, oszukiwać, aż dziwnym trafem został prezydentem lasu, ale oszukane zwierzęta na czele z Wilkiem próbują go tej funkcji pozbawić. Z jakim skutkiem przekonamy się podczas spektaklu. Jak wywiązywał się z tej szalenie odpowiedzialnej funkcji, możecie sobie wyobrazić! Podczas spektaklu obaczycie, jak zwierzęta poradziły sobie z rudym oszustem…

Spektakl przedstawi działający w Resursie od 1993 r. Teatr Poszukiwań. Zespół tworzą uczniowie szkół średnich – miłośnicy sztuki aktorskiej, wielbiciele żywego słowa. Na swoim koncie grupa zespół ma kilkanaście premier teatralnych.

Bilety na wydarzenie kosztują 10 zł. Wejściówki można nabywać online na biletyna.pl oraz w kasie Resursy w godzinach pracy i bezpośrednio przed wydarzeniem.

Kościoły Radomia do zobaczenia w Resursie

 

 

Autorka zdjęć na wystawie w Resursie, Wanda Łucja Gotkiewicz, urodziła się w 1950 r. w Radomiu. Od 1968 r. amatorsko uwiecznia na zdjęciach otaczający ją świat (przyrodę, Radom, podróże). Początkowo fotografowała analogowo, a od 2008 r. – cyfrowo. W swojej twórczości zajmuje się także tworzeniem zabawek choinkowych, pisanek w pięciu różnych typach i metodach, wycinankami, haftem i malarstwem.

Wystawa prezentuje fotografie radomskich kościołów w indywidualnym spojrzeniu na sakralną architekturę miasta. Wstęp wolny.

 

 

 

 

Tags