Rewitalizacja odzyskała kolejne pieniądze utracone w wyniku oszustwa

3 stycznia 2022

Spółka Rewitalizacja odzyskała kolejną część pieniędzy, które w marcu 2021 r. straciła w wyniku oszustwa metodą „na policjanta”. Prokuratura cały czas prowadzi śledztwo w tej sprawie, ale zarzutów jeszcze nikt nie usłyszał.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Do tej pory udało się odzyskać ponad 1 mln 320 tys. zł oraz 2 tys. 950 euro. - Cały czas trwają czynności mające na celu odzyskanie całości kwoty, jaka została wyprowadzona z rachunku bankowego spółki Rewitalizacja - mówi rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Agnieszka Borkowska. Jak dodaje, w sprawie nikt zarzutów jeszcze nie usłyszał. – Postępowanie cały czas prowadzone jest w fazie „in rem”, są przesłuchiwani kolejni świadkowie - wyjaśnia rzeczniczka.

Do odzyskania całości wyprowadzonej kwoty zostało jeszcze około 200 tys. zł.

Przypomnijmy: w marcu 2021 r. z konta miejskiej spółki zniknęło około 1,5 mln zł. O tym, ze doszło do oszustwa zorientowała się główna księgowa Rewitalizacji, która wcześniej podała, podającemu się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji oszustowi kody, umożliwiające przelanie pieniędzy na inne konta. Ten przekonywał ją, że pieniądze są zagrożone atakiem hakerskim. Gdy kobieta uznała, że została oszukana, powiadomiła policję. Została dyscyplinarnie zwolniona z pracy, stanowisko stracił również prezes Rewitalizacji.

bdb

Tags