• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Roboty na Wojska Polskiego. Przez tydzień zmiany organizacji ruchu i objazdy

20 października 2020

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z robotami na odcinkach alei Wojska Polskiego i ulicy Żółkiewskiego, od dzisiaj, 20 października do piątku, 23 października będą tam wprowadzane czasowe zmiany w organizacji ruchu kołowego oraz objazdy.

 

Fot. MZDiK radom

 

 - Będzie układana ostatnia warstwa nawierzchni na tych odcinkach dróg, gdzie dotychczas jeszcze tego nie wykonano ze względu na odbywający się po nich ruch. Przewidziane zostały trzy etapy - wyjaśnia rzecznik MZDiK Dawid Puton.

Etap I obowiązuje od dzisiaj około godziny 17 do środy,21 października do około godziny 6. Będzie on polegał na zamknięciu wschodniej jezdni alei Wojska Polskiego na odcinku od wjazdu na teren stacji paliw w pobliżu placu Matki Bożej Fatimskiej (ronda na Idalinie) do łącznicy z ulicą Lubelską. W tym okresie ruch kołowy w kierunku ulicy Lubelskiej będzie odbywał się jezdnią serwisową (zw. zbiorczą), biegnącą równolegle do zamkniętej jezdni. Ruch pojazdów w przeciwnym kierunku będzie nadal odbywał się po jezdni zachodniej. Równocześnie przystanki Wojska Polskiego/ Słowackiego 02, Wojska Polskiego/ Ogrodnicza (NŻ) 04 i Wojska Polskiego/ Odrodzenia (NŻ) 06 będą tymczasowo przeniesione z jezdni wschodniej na jezdnię serwisową, w okolice stałych lokalizacji - dotyczy to jedynie kursów w kierunku pętli Wólka Klwatecka lub Wincentów.

Etap II obowiązuje od środy, 21 października od około godziny 17 do czwartku, 22 październikado około godziny 6. Będzie on polegał na zamknięciu południowej jezdni ulicy Żółkiewskiego na odcinku od węzła przy wiadukcie nad torami (rejon ulicy Holszańskiej) do ronda Popiełuszki. Ruch pojazdów w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią północną, bez możliwości wjazdu i wyjazdu z odcinka ulicy Kozienickiej (do i od centrum Radomia). Pracownik wykonawcy kierujący ruchem będzie stał już przy skrzyżowaniu ulic Struga i 11 Listopada, żeby uniemożliwić wjazd na zamknięty fragment ulicy Kozienickiej szczególnie pojazdom ciężarowym, które nie miałyby tam potem gdzie zawrócić. Objazd w obydwu kierunkach zostanie wyznaczony ulicami 11 Listopada, Zbrowskiego oraz Żółkiewskiego. Będzie on dotyczył również autobusów komunikacji miejskiej linii 10, 17, 22 i 26. Na trasie powyższego objazdu będą dla nich obowiązywały wszystkie stałe przystanki. Nieczynne będą przystanki Os. Gołębiów I 11 i 16, Kozienicka/ Gryczana (NŻ) 01 i 02 oraz Kozienicka/ Żółkiewskiego 03 i 04. Z powodu wydłużenia tras oraz zatorów drogowych autobusy komunikacji miejskiej mogą wtedy kursować z opóźnieniami.

Etap III obowiązuje od czwartku, 22 października od około godziny 17 do 23 października do około godziny 6. Będzie on polegał na zamknięciu północnej jezdni ulicy Żółkiewskiego na odcinku od ronda Popiełuszki do węzła przy wiadukcie nad torami (rejon ulicy Holszańskiej). Ruch pojazdów w obu kierunkach będzie wtedy odbywał się jezdnią południową. Możliwy będzie wyjazd w prawo z ulicy Kozienickiej (od centrum Radomia do ronda), natomiast będzie wprowadzony zakaz skrętu w lewo od ronda do centrum Radomia. Objazd (wyłącznie w tym kierunku) zostanie wyznaczony ulicami Żółkiewskiego, Zbrowskiego i 11 Listopada do Struga. Będzie on dotyczył także autobusów miejskich linii 10, 17, 22 i 26. Na trasie powyższego objazdu będą dla nich obowiązywać wszystkie stałe przystanki. Nieczynne będą przystanki Os. Gołębiów I 11, Kozienicka/ Gryczana (NŻ) 01 oraz Kozienicka/ Żółkiewskiego 03 (w kierunku centrum miasta). Z powodu wydłużenia trasy przejazdu i zatorów drogowych autobusy mogą kursować z opóźnieniami.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz o stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic bądź do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę.

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *