• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Roboty w Cerekwi. Objazd dla „ósemki” na wariantowych trasach

14 listopada 2019

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z pracami w Cerekwi 15, 16, 18 i 19 listopada (piątek, sobota, poniedziałek i wtorek) od godz. 7 do 19 wariantowe kursy linii 8 będą realizowane objazdem.

 

Objazd-Cerekiew-08(1)

 

Następny etap zaplanowanych prac polegających na układaniu nawierzchni bitumicznej na przebudowywanej drodze będzie wiązał się z zamknięciem jej dla ruchu od kościoła do granicy miasta z gminą Zakrzew (biegnącej pomiędzy stacją wodociągową a cmentarzem). Roboty będą prowadzone tylko w podanych godzinach, dlatego przed godziną 7 autobusy linii 8 będą mogły kursować stałą trasą.

W wymienionych dniach w godzinach od 7 do 19 będzie obowiązywała trasa objazdowa, przebiegająca ulicą Wolanowską w Radomiu, trasą krajową nr 12 przez Ślepowron i Sławno, a dalej zachodnią drogą serwisową trasy S7 przez Kacprowice i Zatopolice. Na trasie objazdu będą dla tych kursów obowiązywały tylko przystanki: Wolanowska/ Wapienna (NŻ) 09 i 10, Wolanowska I (NŻ) 11 i 12, Kierzków 01 (tylko w stronę pętli Halinów albo Os. Wośniki) oraz Wolanowska II 13 i 14. W miejscowościach Ślepowron i Sławno autobusy linii 8 nie będą się nigdzie zatrzymywać! Nieczynne będą w tym czasie przystanki: Wapienna/ Wolanowska 02, Cerekiew/ Cmentarz 27 i 30, Cerekiew/ Kościół 25 i 28, Cerekiew I (NŻ) 23 i 26.

Inwestorem przebudowy drogi przez Cerekiew, Zatopolice oraz Golędzin jest Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Radomiu. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu nie zarządza drogami poza granicami administracyjnymi miasta.

Tags

Dodaj komentarz