• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

ROSABUD chce się układać z wierzycielami. Jest wniosek w sądzie

11 marca 2019

Do Wydziału Gospodarczego Sądu Rejonowego w Radomiu wpłynął wniosek o ogłoszenie tzw. upadłości układowej firmy ROSABUD. Nie chodzi w nim o całkowitą likwidację spółki, ale o to, by mogła ona nadal funkcjonować.

 

Fot. www.rosabud.pl

Fot. www.rosabud.pl

 

– Obie te upadłości należy rozróżnić; w przypadku upadłości likwidacyjnej majątek upadłego jest likwidowany i dany podmiot prawny zostaje jakby unicestwiony, natomiast upadłość układowa ma na celu utrzymanie działalności gospodarczej podmiotu, próbę ratowania go – tłumaczy rzecznik Sadu Okręgowego w Radomiu Arkadiusz Guza. Jak dodaje, wierzyciele wówczas zawierają układ z dłużnikiem, w którym rezygnują z części należności, rozkładają je na raty, tak by podmiot mógł nadal prowadzić działalność gospodarczą i uzyskiwać jeszcze z niej dochody, tak aby zaspokoić należności które ma u dłużników.

Wniosek o upadłość układową złożył na początku lutego sam ROSABUD. Sąd nie ujawnia, o jakie kwoty i z kim ROSABUD chce się układać.

Przypomnijmy: ROSABUD jest (wraz z firmą Maxto, z którą tworzy konsorcjum) wykonawcą Radomskiego Centrum Sportu (w jego skład wchodzi hala widowiskowo-sportowa i stadion Radomiaka) przy ul. Struga, ale MOSiR wypowiedział firmie umowę na realizację obiektów, bo ROSABUD nie dotrzymała terminów zakończenia budowy hali.

bdb

Tags

Dodaj komentarz