• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Rozpoczęły się prace przy przebudowie al. Wojska Polskiego. Nie będzie zamykana

29 sierpnia 2018

Rozpoczęła się długo wyczekiwana przebudowa al. Wojska Polskiego. To największa inwestycja drogowa w Radomiu, trasy stanowiącej miejski odcinek dróg krajowych nr 9 i 12. Będą ograniczenia dla kierowców, ale ruchliwa arteria nie będzie całkowicie zamknięta.

 

20180512_105408-Kopiowanie

 

– Po wschodniej stronie wiaduktu na ul. Żółkiewskiego pracuje już pierwsza wiertnica. Wierci pale, na których będzie znajdował się nowy wiadukt. Teraz, po Air Show, te prace będą zintensyfikowane, będzie przybywało sprzętu budowlanego i zaczniemy widzieć te twarde roboty – mówi wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak.

Tak jak zapowiadali drogowcy, nie będą zamykać trasy dla ruchu. – Jednak proszę pamiętać, że jest to teren budowy, stąd moja wielka prośba i apel do kierowców: budujemy, żeby jeździło się wygodniej i szybciej , ale proszę pamiętać, że te uciążliwości mogą być i trzeba zachować szczególną uwagę i rozsądek- ostrzega wiceprezydent.

Jak informowało wcześniej MZDiK, takie rozwiązanie jest możliwe dzięki temu, że najpierw zbudowane zostaną nowe jezdnie wszystkich trzech odcinków; w przypadku  Wojska Polskiego łącznie z wiaduktem nad torami kolejowymi. W tym okresie ruch będzie odbywał się po dotychczasowych drogach. Następnie auta pojadą nowymi odcinkami, a wykonawcy przystąpią do rozbiórki obecnie istniejących jezdni i budowy ich od nowa.

Przetarg na przebudowę Wojska Polskiego wraz z fragmentami ulic Zwolińskiego i Żółkiewskiego wygrało go konsorcjum firm Budromost-Starachowice oraz Mosty-Łódź. Koszt inwestycji to ponad 137,5 mln zł. 80 proc. kosztów pokryje budżet państwa.

Roboty potrwają ponad dwa lata. Planowany termin zakończenia to koniec września 2020 roku.

bdb

 

Tags

Dodaj komentarz