• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Rozpoczęły się szczepienia seniorów. W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym idą sprawnie

25 stycznia 2021

W wielu placówkach ochrony zdrowia rozpoczęły się dzisiaj szczepienia przeciwko koronawirusowi najstarszych mieszkańców Radomia. W szpitalu przy ul. Tochtermana tylko na dzisiaj właśnie zapisanych jest 240 seniorów.

 

 

- Szczepienia wykonywane są w punkcie przy ul Lekarskiej 4, na parterze budynku. Szczepienia są wykonywane według ustalonej listy; wyznaczyliśmy konkretne godziny, w których powinny się zgłaszać zapisane wcześniej osoby - wyjaśnia Elżbieta Cieślak, rzeczniczka Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Seniorzy przed szczepieniem wypełniają kwestionariusz o stanie zdrowia. - Wskazane jest, aby mieli informacje o lekach, które aktualnie przyjmują, np. spisane wcześniej w domu na karteczce, w szczególności chodzi tutaj o przyjmowane sterydy, leki przeciwzakrzepowe, leki przyjmowane przy chorobie nowotworowej - wymienia rzeczniczka.

- Szczepienia idą bardzo sprawnie. Rano w ciągu półtorej godziny mój zespól zaszczepił 20 osób. Nie ma kolejki, bo seniorzy przychodzą pojedynczo. Ważne, by zgłaszając się nie mieli gorączki, ostrej infekcji ani zaostrzenia swojej podstawowej choroby - mówi dr Stanisława Szcześniak z punktu szczepień RSS. Jak dodaje, do tej pory wszyscy seniorzy byli dobrze przygotowani, dlatego wszystko poszło bardzo sprawnie. Przypomina, że jednym z przeciwwskazań w szczepieniu jest wstrząs anafilaktyczny, jeśli ktoś go przeszedł niedawno, albo kilka w ciągu życia. - Po konsultacjach z alergologiem, po osłonie lekowej być może tacy pacjenci się zaszczepią - dodaje.

RSS dostał na tydzień około 900 szczepionek firmy Pfizer, pracuje od godz. 8 do 20. - Musimy zużyć preparat do czwartku, bo szczepionka ma ważność cztery doby  - zastrzega dr Szcześniak.

bdb

Fot. RSS Radom

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *