• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Rozpoczyna się remont ratusza. Ma odzyskać pełnię krasy w końcu 2018 roku

19 lipca 2017

Kolejny zabytkowy obiekt – po kamienicach Deskurów – będzie lada dzień remontowany. Na dodatek rewitalizacją zajmie się ta sama firma z Sopotu, która już prowadzi prace renowacyjne w kwartale budynków Grodzka- Mała – Rwańska. Koniec prac zaplanowano na grudzień 2018 roku.

 

 

Umowę podpisał prezydent Witowski i prezes Grzenia

Umowę podpisał prezydent Witowski i prezes Grzenia

 

Dzisiaj, w starych wnętrza ratusza, prezydent Radosław Witkowski podpisał umowę z wykonawcą prac – firmą Betonox Construction z Sopotu, która wygrała przetarg oferując cenę 10,5 mln zł.

– Ratusz to drugi obiekt w obrębie Miasta Kazimierzowskiego, który rewitalizujemy. Za kilkanaście miesięcy ten obiekt odzyska pełnię krasy. Będzie wyglądać zupełnie inaczej i na pewno będzie dostępny dla mieszkańców Radomia, a przede wszystkim będzie siedzibą dla kilku instytucji, które się tutaj przeniosą – mówił prezydent Radosław Witkowski zapewniając, że w ten sposób jego ekipa w magistracie „konsekwentnie zmienia Radom”.

W ratuszu planowany jest kompleksowy remont obejmujący m.in. odgrzybianie i wzmocnienie ścian, wymianę instalacji, okien, drzwi oraz pokrycia dachowego, a także wykonanie podjazdów i montaż windy. Projekt zakłada też remont i odtworzenie detali architektonicznych takich jak herb miasta, godło, wsporniki, balkony i elementy dekoracji fasad.

– Budynek ratusza to dla nas możliwość rozszerzenia prac przy wykorzystaniu jednego placu budowy. Uważamy, że prace na tym obiekcie są mniej wymagające, jeśli chodzi o stronę techniczną niż w kamienicy Deskurów, ale to nie zwalnia nas z prowadzenia budowy zgodnie ze sztuką budowlaną – zapewnia Wojciech Grzenia, prezes Betonox Construction.

Przypomnijmy: po rewitalizacji budynek ratusza ma pełnić przede wszystkim funkcję administracyjną. Tu swoje miejsce znajdzie m.in. Biuro Rady Miejskiej, Wydziału Obsługi Radomskiej Strefy Gospodarczej oraz filia Biura Obsługi Mieszkańca. W tym miejscu – w odrębnym skrzydle – znajdzie się też sala posiedzeń rady miejskiej. Do ratusza przeniesie się także Związek Harcerstwa Polskiego, który obecnie korzysta z pomieszczeń w Młodzieżowym Domu Kultury.

– Mam nadzieję, że przebudowa kamienicy Deskurów oraz rewitalizacja ratusza będą zachętą m.in. dla organizacji pozarządowych oraz dla przedsiębiorców, którzy zechcą tu zainwestować i prowadzić swoją działalność ożywiając w ten sposób Miasto Kazimierzowskie – podkreśla prezydent Witkowski.

bdb

Tags

Dodaj komentarz