Rysunki ks. Paciaka w „Elektrowni”

7 stycznia 2008
„Rysunki z szuflady” ks. Władysława Paciaka będzie można oglądać w radomskiej „Elektrowni”. To suplement wystawy  „1918 -1938. Dwudziestolecie Polski Odrodzonej” preznetowanej w obiekcie przy ul. Kopernika. Rysunki pochodzą z prywatnej kolekcji

- Rysunki ks. Paciaka przywołują dramatyczne wydarzenia wojny. Pokazanie zbioru szkiców uznanego i związanego z Radomiem artysty to niewątpliwie ciekawostka ale też smutne posłowie dla prezentowanej od grudnia wystawy. Wybór prac, podobnie jak eksponaty z wystawy COP, pochodzą ze zbiorów prywatnych i po raz pierwszy pokazywane są publicznie – mówi dyrektor „Elektrowni” Zbigniew Belowski.

Rysunki z Szuflady” można będzie oglądać od czwartku 10 bm. (wernisaż o godz. 16.) do 17 stycznia. Prezentowane rysunki to w większości sygnowane w 1973 roku reminiscencje artysty z kampanii wrześniowej 1939 roku.

Władysław Paciak urodzil się 23.04.1903 r. we wsi Potkanna koło Przytyka, zmarł w Radomiu 6.10.1983 r. Jest uznawany za jednego z najwybitniejszych radomskich artystów drugiej połowy XX wieku. Największa kolekcja prac ks. Paciaka znajduje się w radomskim Muzeum Okręgowym i w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu (m.in. cykl „Jan Paweł II w Polsce” z 1979 r.).