Rzeźbiarz i jego „Dekada”

26 czerwca 2007
Na wernisaż wystawy „Dekada” Adama Myjaka zaprasza w najbliższą sobotę Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Początek o godz. 14. Rzeźbiarz i jego praca

Adam Myjak urodził się w 1947 roku w Starym Sączu. Jest absolwentem warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 1970 roku miał swoją pierwszą wystawę w Galerii Rzeźby w Warszawie. W 1990 roku uzyskał tytuł profesora, dziewięć lat później tytuł profesora zwyczajnego. W latach 1990-96 i 1999-2005 był rektorem ASP w Warszawie. Posiada na swoim koncie ponad 70 indywidualnych wystaw w kraju i za granicą oraz wystawy zbiorowe. Jest wielokrotnym laureatem międzynarodowych i krajowych wystaw i konkursów, a jego prace znajdują się w zbiorach wielu muzeów i kolekcjach prywatnych. W 2005 roku artysta dostał za zasługi dla kultury polskiej złoty medal Gloria Artis.

O swojej pracy artysta mówi: – Dla mnie jako artysty – sztuka jest terapią, pracą i sensem życia. Z wielu prac autorstwa rzeźbiarzy na szczególną uwagę zasługuje Kwadryga na Teatrze Wielkim w Warszawie wykonana wspólnie z Januszem Pastwą oraz ostatnio zrealizowany pomnik Homo Homini w Kielcach.