Są szczepionki przeciwko grypie. RSS zaprasza radomian powyżej 65. roku życia

14 października 2021

Radomski Szpital Specjalistyczny wznawia przerwane brakiem preparatu szczepienia przeciwko grypie. Przysługują one osobom powyżej 65. roku życia zameldowanym w Radomiu. Placówka zaprasza jeszcze dzisiaj (czwartek, 14 października) do godz. 18. 

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

- Dzisiaj około godz. 14 dotarła do nas kolejna transza szczepionek  - 1250 dawek. Przerwa w dostępie  była spowodowana problemami na rynku. Choć zamówiliśmy szczepionki z dużym  wyprzedzeniem, nie otrzymaliśmy od razu wszystkich dawek. Teraz wznawiamy szczepienia seniorów. Mogą zgłaszać się jeszcze dzisiaj do godz. 18  - informuje Elżbieta Cieślak, rzeczniczka RSS.

Przypomnijmy: z bezpłatnych szczepionek mogą skorzystać seniorzy, którzy ukończyli 65 lat i są zameldowani w Radomiu. Szczepienia są prowadzone w godz. 14.30 - 18 w laboratorium Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

- Zapraszamy osoby zdrowe. Zgłaszający się na szczepienie powinni przed wejściem do laboratorium zdezynfekować ręce i założyć czystą maseczkę zasłaniającą dokładnie  usta i nos. Prosimy aby seniorzy mieli przy sobie dokument tożsamości - uprzedza rzeczniczka.

Akcję  bezpłatnych szczepień dla seniorów Radomski Szpital Specjalistyczny realizuje na zlecenie miasta.

kat

 

Tags