Są wolne miejsca w szkołach

3 lipca 2007
Absolwenci gimnazjów dopiero dziś po południu mogli odetchnąć z ulgą. Szkoły wywiesiły ostateczne listy przyjętych do pierwszych klas. {mosimageą}Wstępnie, wszyscy gimnazjaliści mogli się odszukać na listach jeszcze w miniony piątek. Aby z całą pewnością znaleźć się na liście zakwalifikowanych i uczyć się w wybranej szkole, musieli w ciągu dwóch dni donieść niezbędne dokumenty: świadectwo ukończenia gimnazjum i wynik z egzaminu gimnazjalnego. Było to równoznaczne z potwierdzeniem chęci podjęcia nauki w danej placówce.

- Bardzo cieszę się, że dostałem się do tej szkoły. Nauka w „Kochanowskim” to było moje wielkie marzenie, bo jest to jedna z najlepszych szkół w Polsce. A więc marzenie spełniło się! - nie kryje wielkiej radości Marcin Kobiałka, przyszły uczeń klasy matematyczno - informatycznej w VI LO. - Trochę się boję ciężkiej pracy, ale na pewno będzie warto – dodaje.

W radomskich szkołach  ponadgimazjalnych jest jeszcze trochę w wolnych miejsc. Pełną listą dysponuje Radomski Oddział Doskonalenia Nauczycieli.  - Są pojedyncze miejsca w liceach, liceach profilowanych oraz technikach. Liczba absolwentów jest mniejsza, niż miejsc przygotowanych w szkołach - uspakaja dyrektor RODN-u Janusz Cichy. - Oczywiście, teraz uczeń musi już zdecydować się na szkołę, która nie była jego pierwszym wyborem.

Listę wolnych miejsc opublikujemy w środę.