• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Sanepid przed siódmą, ostatnią przeprowadzką

31 marca 2015

Nowa siedziba radomskiego sanepidu przy ul. Okulickiego prawie gotowa. Przeprowadzkę stacji przewidziano na wakacje.

310315_sanepid_03

Dziś na placu budowy był wojewoda mazowiecki. – Chcę z dumą i radością powiedzieć, że widać już horyzont, finisz tej inwestycji. Wszystko wskazuje na to, że pod koniec wakacji będziemy mieli święto! – obwieścił Jacek Kozłowski mając na myśli oficjalne otwarcie Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. – Ale ta nazwa niech nie będzie myląca. Działalność tej stacji znacząco wykracza poza powiat. W niektórych obszarach będzie służyła nawet całemu krajowi – podkreślił wojewoda.

– To tu powstanie jedyne w Polsce laboratorium badania tzw. dopalaczy. Stanowią one coraz większe zagrożenie dla społeczeństwa – wyjaśnia Kozłowski, zapowiadając na otwarciu obecność premier Ewy Kopacz. – Bez jej osobistego zaangażowania ten projekt nie byłby do zrealizowania – twierdzi.

O budowie radomskiego Sanepidu pisaliśmy choćby w tym miejscu. – W ciągu ostatnich lat sanepid sześć razy zmieniał swoją siedzibę. Ta ostatnia, siódma przeprowadzka, będzie nareszcie do własnego obiektu. Budowa przebiegała z trudnościami, ale można ją było zrealizować przy życzliwości szefów – potwierdza Lucyna Wiśniewska, dyrektor radomskiego sanepidu.

Wykonawcą inwestycji jest Rosabud. – Roboty idą zgodnie z harmonogramem. Na drugim piętrze są już wykonane praktycznie wszystkie wykładziny, czekamy na montaż drzwi, wind. Po świętach będziemy je montować. Wykonane są też podbudowy dróg, parkingów. Myślę, że termin zakończenia prac z końcem czerwca jest jak najbardziej realny – mówił inżynier budowy Marcin Wiącek.

(raa)

Tags

Dodaj komentarz