• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Santabarbara w Elektrowni, czyli kolejne muzyczne pokolenie Pospieszalskich

20 września 2019

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zaprasza dzisiaj, 20 września, o godz. 20 na koncert zespołu Santabarbara. W roli supportu zagra Mijagi. Wydarzenie odbędzie się na tarasie.

 

 

Koncert odbędzie się na tarasie Elektrowni

Koncert odbędzie się na tarasie Elektrowni

Santabarbara to zespół pochodzący z Częstochowy założony przez braci Łukasza, Marka, Szczepana i Nikodema Pospieszalskich, którzy wywodzą się z rodziny o bogatych tradycjach muzycznych. Ich ojcowie współtworzyli kultowy skład punkowo-jazzowy Tie Break. Aktualnie Santabarbara to trio wykonujące muzykę z pogranicza wielu gatunków. Słuchając kompozycji zespołu można doszukać się wpływów Jamesa Blake’a, Radiohead, Metronomy, The Beatles, a także muzyki czysto elektronicznej, czy nawet techno. Zespół występował na tegorocznej edycji festiwalu Offfestival w Katowicach. Muzycy zapowiadają wydanie albumu w 2019 roku.

Mijagi to radomski zespół rockowy założony w 2003 przez braci Piotra i Pawła Czyżów. Przez lata funkcjonował jako kwartet, którego gra opierała się na mocnej sekcji rytmicznej oraz brzmieniu organów elektronicznych i przesterowanych gitar. Od ubiegłego roku członkowie zespołu Mijagi komponują i występują  w duecie, co w dużym stopniu zmieniło charakter i styl ich twórczości. Perkusję zastąpił komputer, a melodie zawarte w kompozycjach zaczęły przypominać rozwiązania znane z muzyki filmowej.

Wstęp 15 zł.

Tags

Dodaj komentarz