Seans w DKF-ie Elektrowni. Na ekranie „Barwy ochronne” z odnowionej kopii cyfrowej

4 września 2023

Kino studyjne w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza dzisiaj, 4 września o godz. 18  na projekcję w ramach cyklu Dyskusyjny Klub Filmowy. Widzowie obejrzą dramat obyczajowy „Barwy ochronne” w reżyserii Krzysztofa Zanussiego.

 

fot. MCSW Elektrownia

 

Akcja rozgrywa się w ośrodku wczasowym podczas letniego obozu dla lingwistów, na którym urządzany jest konkurs na najlepszą pracę językoznawczą. Relacja pomiędzy studentami a pracownikami naukowymi zaczyna być napięta, kiedy wychodzi na jaw, że nie wysłano zaproszeń do przedstawicieli wszystkich uczelni.

Młody asystent Jarosław Kruszewski (Piotr Garlicki) dowiaduje się, że odpowiedzialny za to jest jego promotor, prorektor Bolesław (Mariusz Dmochowski), który prowadzi prywatną wojnę z ośrodkiem toruńskim. Jarosław postanawia zignorować środowiskowe układy i dopuszcza do konkursu spóźnioną o jeden dzień pracę studenta z Torunia, wbrew ostrzeżeniom starszego kolegi, docenta Jakuba Szelestowskiego (Zbigniew Zapasiewicz). Jakub stara się za wszelką cenę udowodnić doktorantowi, że naiwny idealizm do niczego nie prowadzi, a środowisko naukowe – podobnie jak każde inne – jest dżunglą, w której przetrwać mogą tylko najbardziej bezwzględni…

Tags