• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Seans w KDF Resursy. Widzowie obejrzą film o Marku Edelmanie i miłości w getcie

23 czerwca 2020

Po długiej przerwie związanej z epidemią Resursa zaprasza na ostatni przed wakacyjną przerwą pokaz w Klubie Dobrego Filmu. Jutro, 24 czerwca o godz. 18 na Sali Widowiskowej wyświetlony zostanie po raz pierwszy w Radomiu wyjątkowy film w reżyserii Jolanty Dylewskiej pt. „Marek Edelman… i była miłość w Getcie”.

 

Marek Edelman_ wydarzenie

 

Opis festiwalowy:

Dlaczego nikt mnie nie pyta, czy w getcie była miłość”? Dlaczego nikogo to nie interesuje?” – mówił na krótko przed śmiercią w 2009 roku Marek Edelman, ostatni przywódca powstania w getcie warszawskim. Odpowiada on na to pytanie w długo oczekiwanym i głośnym jeszcze przed premierą filmie „Marek Edelman… i była miłość w Getcie”, przy którego scenariuszu współpracowała Agnieszka Holland, a Andrzej Wajda współreżyserował fabularyzowane sceny filmu. Jak się okazuje, w piekle getta mogło istnieć dobro i piękno. I miłość – także ta przepełniona erotyką. To ona okazała się największą wartością, większą nawet niż życie.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia przed projekcją w kasie Resursy. Karnety KDF przez trzy miesiące przerwy nie straciły ważności. Organizatorzy proszą, aby ze względów bezpieczeństwa wszyscy wielbiciele X Muzy posiadali własne maseczki ochronne oraz stosowali się do zaleceń pracowników.

Tags

Dodaj komentarz