• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Sebastian N. usłyszał zarzut uprowadzenia Fabiana

9 grudnia 2015

Uprowadzenie dziecka i przetrzymywanie go wbrew woli opiekuna prawnego – taki zarzut usłyszał dziś Sebastian N., ojciec trzyletniego Fabiana. Mężczyzna był przesłuchiwany w prokuraturze. Wyjaśnienia składał przez blisko siedem godzin. Prawdopodobnie jutro przesłuchanie zostanie wznowione.

 

paragraf

 

Sebastiana N. policja zatrzymała w miniony piątek na Górnym Śląsku. Po krótkim pobycie w szpitalu trafił do aresztu.

– Zarzut, który został wydany zaocznie podejrzanemu został dzisiaj mu przedstawiony osobiście przez prokuratora. I na te okoliczności podejrzany składał wyjaśnienia – tłumaczy rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz.

Podczas, gdy Sebastian N. był przesłuchiwany, pod Prokuraturą Rejonową Radom-Wschód,, która prowadzi śledztwo, czekali na niego jego obrońca i wspierający radomianina członkowie grupy Dzielny Tata.  – Wygląda na to, że prokuratura radykalizuje swoje stanowisko: już dostałem sygnał,że jutro będzie zmiana zarzutów w kierunku zaostrzenia. I mam takie wrażenie, że mamy w Polsce dwa prawa. To znaczy jest prawo polskie i prawo radomskie – mówił dziennikarzom Andrzej Rogoyski, obrońca Sebastiana N.

W sprawie uprowadzenia Fabiana zatrzymano jeszcze osiem osób. Cztery z nich usłyszały zarzuty współudziału w porwaniu, cztery kolejne po przesłuchaniu zwolniono.

Chłopca porwano ponad dwa tygodnie temu. Ojciec twierdzi, że dziecko pada ofiarą przemocy ze strony matki. Sebastianowi N. grozi kara do pięciu lat wiezienia.

(bdb)

 

 

Tags

Dodaj komentarz