Reklama

Sędzia Sądu Rejonowego w Grójcu prowadził auto po alkoholu. Został już zawieszony w czynnościach służbowych

24 stycznia 2024

Około 2 prom. alkoholu w organizmie miał sędzia Sądu Rejonowego w Grójcu zatrzymany do kontroli drogowej w Radomiu. Mężczyzna został zawieszony w czynnościach służbowych. Sprawą zajęła się prokuratura i rzecznik dyscyplinarny.

 

Zdjęcie ilustracyjne (fot. KMP Radom)

 

Do zdarzenia doszło wczoraj. Sędziego jadącego samochodem zatrzymali funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy. Pierwsze badanie wykazało 2,2 prom. a drugie 1,9 prom. alkoholu w organizmie.

Policjanci poinformowali o zdarzeniu prezesa Sądu Okręgowego w Radomiu, któremu podlega grójecki sąd. - Po otrzymaniu informacji, prezes Sądu Rejonowego w Grójcu zawiesił w czynnościach służbowych sędziego na okres jednego miesiąca – powiedział rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu Arkadiusz Guza.

Ponadto prezes Sądu Okręgowego w Radomiu skierował do zastępcy rzecznika dyscyplinarnego wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego. Sprawą zajmuje się także Prokuratura Okręgowa w Lublinie. - Zostało wszczęte postępowanie w kierunku prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości; w dalszej kolejności będzie sporządzany wniosek o uchylenie immunitetu sędziego – poinformowała rzeczniczka lubelskiej prokuratury Agnieszka Kępka.

Zatrzymany sędzia ma ponad 15-letni staż pracy.

bdb

Tags