Show Szalonych Naukowców w Radomiu. To emocjonujący pokaz eksperymentów z różnych dziedzin wiedzy dla dzieci

18 października 2023

Show Szalonych Naukowców, czyli edukacyjne widowisko dla dzieci w wieku 6 -12 lat odbędzie się 29 października o godz. 18.30 w sali radomskiej Orkiestry Kameralnej. To barwny spektakl o naukowych perypetiach niezwykłych bohaterów: Człowieka-Robaka, Profesora Trauta, Igreka i Niny. Dla naszych Czytelników mamy bilety.

 

 

Szaleni Naukowcy to emocjonujący pokaz eksperymentów z różnych dziedzin wiedzy, podczas którego młodzi widzowie zobaczą spektakularne doświadczenia chemiczne, poznają zasady rządzące planetami i znajdą odpowiedzi na nurtujące pytania naukowe.

Jak zapewniają organizatorzy, podróż do fascynującego świata kolorowych probówek, buchającej piany, pośród menzurek czy magnesów odkryje nowe pasje i będzie fantastyczną, zapamiętaną na długie lata
przygodą. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych metod edukacyjnych i pełne humoru widowisko, które nie tylko zachwyci kreatywnym wykonaniem, ale z pewnością rozbudzi wyobraźnię każdego młodego naukowca.

- Ponieważ spektakl ma charakter rozrywkowy, to – choć tłumaczymy widzom zasady realizacji każdego z eksperymentów – nie zagłębiamy się w szczegółowe wyjaśnienia fizyki i chemii - wyjaśniają twórcy.

W programie znalazły się m.in.: Szalona Piana: Reakcja egzotermiczna rozkładu nadtlenku
wodoru z towarzyszeniem piany. Bardzo wyrazisty eksperyment, któremu towarzyszą setki litrów kolorowej piany; Ciekły azot: szereg eksperymentów wykazujących właściwości ciekłego azotu i innych gazów. Zmniejszenie i zwiększenie objętości, szybkie zamrażanie znajomych przedmiotów oraz substancji; Mgła na stole i ogromny wybuch azotowy to tylko niektóre z atrakcji; Cewki Tesli: szereg eksperymentów z niezwykle rzadko spotykanymi urządzeniami, generującymi wysokiej
częstotliwości wyładowania elektryczne (zamek błyskawiczny); Jonizacja gazów i ich blask; Przesyłanie energii na odległość, pojęcie błyskawicy; Człowiek jako antena emitera; Zmiana koloru absolutorium z pomocą jonów chemicznych soli; Kolorowa plazma w zamkniętych przestrzeniach; Theremin (instrument muzyczny, na którym graje się bez dotyku); Pierwszy muzyczny elektroinstrument (1918 rok); Historia, zasada działania, prezentacja gry na instrumencie.

bilety dostępne są nahttps://bilety.io/WlWzW  https://eurosoul.pl/event/show-szalonych-naukowcow/ 

Dla naszych Czytelników mamy bilety. Szczegóły wkrótce w Darmowych wejściówkach.

Tags