• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Siadł za kierownicą mając 3 prom. alkoholu w organizmie. Spowodował kolizję

20 października 2021

Miał blisko 3 prom. alkoholu w organizmie i wsiadł za kierownicę volvo. Pod Błędowem spowodował kolizję uderzając w ogrodzenie. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Zatrzymany przez policjantów, noc spędził w areszcie. Grozi za to do dwóch lat więzienia.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Do zdarzenia doszło w niedzielę tuż po godz. 12 w miejscowości Sadków Szlachecki. - Kierujący autem 21-letni obywatel Ukrainy zjechał z jezdni i uderzył w ogrodzenie. Samochodem podróżował pasażer, który został przewieziony do szpitala. Kierowcy nic się nie stało. Policjanci ustalili, że pasażer pojazdu doznał drobnych obrażeń ciała. Kierowca został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia - relacjonuje nadkom. Agnieszka Wojcik z KPP w Grójcu.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Młody mężczyzna odpowie również przed sądem za spowodowanie kolizji drogowej.

Tylko we wrześniu i październiku na terenie powiatu grójeckiego zatrzymano 40 nietrzeźwych kierowców. - Pomimo licznych działań prewencyjnych i nasilonych kontroli drogowych, wciąż nie brakuje pijanych kierowców, dlatego tak ważna jest społeczna reakcja, policjanci apelują o przekazywanie informacji dotyczących nietrzeźwych kierowców. Takiego zgłoszenia można dokonać anonimowo, wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112, każda reakcja ma ogromne znaczenie – może uratować czyjeś życie a nawet zdrowie - podkreśla nadkom. Wójcik.

kat

 

Tags