Siał konopie, siał mak

3 lipca 2007

Uprawiał konopie, bo chciał... użyźnić glebę. Policjanci z Radomia zatrzymali wczoraj w Makowcu 60–letniego właściciela działki, na której rosło prawie 400 krzaków tej rośliny.
W obecności zatrzymanego mężczyzny funkcjonariusze obejrzeli działkę i krzaki konopi. - Część roślin zabezpieczono do dalszych badań, a pozostałe przekazano pracownikom urzędu gminy w Skaryszewie do komisyjnego zniszczenia – informuje rzecznik radomskiej policji Rafał Jeżak.

Mężczyzna twierdził, że siał konopie w celu użyźnia gleby. Po przesłuchaniu został zwolniony do domu. - Gdy otrzymamy wyniki, podejmiemy decyzje, czy „hodowcy” postawić zarzuty – wyjaśnia Jeżak.

Również policjanci z Szydłowca ujawnili nielegalna uprawę maku na działce w Omięcinie. Mak rósł pomiędzy innymi roślinami na działce 49-letniego mieszkańca Szydłowca. Część uprawy została zabezpieczona do badań, które mają ustalić, czy była to odmiana wysoko morfinowa wykorzystywana do produkcji tzw. polskiej heroiny. Mężczyzna po złożeniu wyjaśnień został zwolniony do domu.