Skrzyżowanie do naprawy, wykonawca do sądu

16 września 2007
Nawierzchnia skrzyżowania ul. Żółkiewskiego i Mieszka I ma być naprawiona jeszcze przed zimą. Chcą to zrobić cztery firmy, które zgłosiły się do przetargu ogłoszonego przez MZDiK. Nawierzchnia będzie naprawiana


Po prawie roku przepychanek pomiędzy MZDiK, Miejską Pracownią Urbanistyczną i wykonawcą remontu - firmą AS - ten pierwszy zdecydował o ogłoszeniu przetargu na przebudowę. Zlecone zarówno przez MZDiK, jak i MPU ekspertyzy wskazywały bowiem, że winę za powstanie kolei na skrzyżowaniu w rok po jej przebudowie ponosi zarówno projektant (pracownia, której MPU zleciła opracowanie projektu), jak i wykonawca, albo tylko wykonawca. AS nie czuje się jednak odpowiedzialny i również... wystartował w przetargu. Ale najtańszą ofertę - na 450 tys. zł - złożyła firma Cezet. - A cena jest jednym z najważniejszych kryteriów wygrania przetargu - wyjaśnia dyrektor MZDiK Marek Czyż.

Jak dodaje, naprawa skrzyżowanie ma potrwać miesiąc i zakończy się jeszcze przed zimą. Z AS-em dyrektor Czyż chce się spotkać w sądzie.