Śmierć w pościgu

14 sierpnia 2007
19-letni kierowca zginął podczas ucieczki przed policyjnym radiowozem. Mężczyzna zderzył się czołowo z ciężarowym dafem w Jedlance. Chciał uniknąć kontroli – nie uniknął śmierci.

Osiedle Michałów. Kilkanaście minut po godz. 23. Ulicą jedzie vw golf. Policyjny patrol próbuje zatrzymać auto do kontroli. Na widok radiowozu kierowca zaczyna uciekać.  Policjanci włączają w oznakowanym radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe, starają się zatrzymać uciekający pojazd. - Kierowca jednak nie reagował. Jechał bardzo szybko. Całą szerokością jezdni - relacjonuje rzecznik KMP Rafał Jeżak. W Jedlance, na remontowanym odcinku, vw zderza się czołowo z ciężarowym dafem. 19-letni kierowca golfa ginie na miejscu.

- Wszelkie czynności na miejscu wypadku wykonano pod nadzorem prokuratora oraz oficera kontrolnego. Kierowca dafa był trzeźwy, sekcja zwłok wyjaśni, czy drugi kierowca nie był pod wpływem alkohol Jeżak. Dalsze postępowanie w tej sprawie będzie pro - informuje KMP w Radomiu pod nadzorem prokuratury rejonowej.