Śmiertelny skok z komisariatu

8 marca 2007
Tragiczna śmierć w komisariacie policji. Z czwartego piętra budynku przy ul. Traugutta wyskoczył młody mężczyzna. Zginął na miejscu.

Wypadek zdarzył się około dwunastej trzydzieści. - Łukasz S., mieszkaniec Radomia został zatrzymany wczoraj; był podejrzewany o kradzieże torebek  - relacjonuje January Majewski z zespołu Prasowego KWP. – Rozpoznały go pokrzywdzone kobiety.

Dzisiaj kolejne osoby wskazywały Łukasza S. jako sprawcę kradzieży. Podczas przesłuchania 23-latek poprosił o możliwość skorzystania z toalety, do której wyszedł razem z przesłuchującym go policjantem. - Po skorzystaniu z niej zatrzymany rzucił się na policjanta, w trakcie szarpaniny wyrwał się i otworzył okno, przez które usiłował wyskoczyć. Policjant nadal go przytrzymywał, ale mężczyzna kopiąc funkcjonariusza i szarpiąc jego odzież oswobodził się i wyskoczył przez okno – tłumaczy Majewski.

Okoliczności zdarzenia drobiazgowo wyjaśnia prokuratura i inspektorat komendanta wojewódzkiego policji. Funkcjonariusz jest pod opieką psychologa.